Kullanıcılar Tabletleriyle Balayı Yaşıyor

Rosetta’nın yayınladığı açıklamada tablet kullanımıyla ilgili çok ilginç veriler ortaya koyuldu. Yaklaşık 900 tablet kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmada bu cihazları nasıl deneyimledikleri soruldu ve cevaplar incelendi. Ortaya çıkan verilere göre kullanıcılar için tabletle yaşanan ilk bir yıl balayı dönemi. Bu dönemde bu cihazlar daha çok kullanılıyor ve evin içinde ve dışında birçok yere götürülüyor.

Ev dışındaki yerler bir yana evde tuvalet ve yatak odası gibi tasarımda düşünülmeyen yerlerde bu cihazlara rastlanabiliyor. Rosetta adına açıklama yapan Jay Lichtenstein, “oturma odası, mutfak gibi yerlerde bu cihazların kullanılmasını algılayabiliyoruz, ancak yatak odası ve tuvalet gibi mekanlarda bu cihazın kullanılmasını ilk satın alma anındaki bağlılık hissine bağlıyoruz” dedi. Araştırmaya göre kullanıcıların %68’i yatak odasına götürürken %25’i düzenli olarak tuvalette hacet giderirken bu cihazlardan faydalanıyor.

Lichtenstein yorumunda “Her ilişkide olduğu gibi, ilk süreçten sonra, ki biz buna balayı süreci diyoruz, ilgiyi yoğun olarak tutmak ciddi bir iş ve burada görev uygulama geliştiricilere düşüyor”