Mafya Anonymous’tan adam kaçırınca grup Latin Amerika’da geri adım attı

Anonymous’un Latin Amerikalı üyeleri bu defa da Zetas adlı Meksikalı uyuşturucu kartellerine karşı. Şimdiye kadar finansal ya da resmi kurumların web sitelerine saldırılar düzenleyen ‘hacktivist’ grubun üyelerinden birinin kaçırılması ve ardı ardına gelen tehditler sonucu grup geri adım atmak zorunda kaldı.

Anonymous’un blogunda grup üyelerinin söylediklerine göre uyuşturucu kartelleri tarafından kaçırılıp salıverilen bir hacktivist üye ile bir uyarı mesajı gönderildi. Bu mesaja göre, karteller, söz konusu bilgiler sızdırılırsa hem kaçırdıkları Anonymous üyesinin ailesine zarar vereceklerini hem de açıklanan her kartel ‘hizmetkâr’ının ismi karşılığında 10 masum insanı öldüreceklerini belirtti.
Kartellerin bu kadar delirmesinin nedeni ise Anonymous üyeleri geçtiğimiz dönemde, tutuklamaları tetiğe geçirecek mi görmek için, kartelin hizmetkârı olarak hareket eden taksi şoförü, gazeteci ve polis memurlarının isim ve adreslerini açıklayacaklarını duyurması. Bazı grup üyelerinin ise tüm bunlara rağmen tehditlerden yılmadığı görülüyor. Karteller ile mücadelelerine devam edeceklerini belirten grup üyeleri, isimleri açıklamayacaklarını da sözlerine ekledi.