Mark İngilizlere “döncem ben bi ara size” dedi

Mark İngilizlere “döncem ben bi ara size” dedi
İngiltere Mark Zuckerberg’i Cambridge Analytica veri skandalıyla ilgili çağırdı. ABD hükümeti karşısında süt dökmüş kedi modundaki Mark, İngilizlere karşı aslan kesildi. O ülkeye gitmeyeceğini söylerken soruların 39 tanesine yazılı olarak cevap verdi.

İngiltere’deki DCMS komitesi, Facebook’un baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer’in geçen ay Zuckerberg’in yerine gönderdiği kanıtların yetersiz olduğuna dair endişelerini dile getirdi.

DCMS başkanı Damian Collins şunları söyledi: “Eğer Mark Zuckerberg, bu meselelerin dediği gibi ‘ciddiyet’ini gerçekten anlıyorsa, onun gelmeyi isteyeceğini umuyorduk. Facebook Mark Zuckerberg’in İngiltere’ye gitme planlarının olmadığını söylese de, bunu yapmanın tek yolu bu olursa, kanıtlarını video linki ile almaya da açık olacağız ”dedi.

Yani madem gelmiyorsun bari videoyla filan gönder diyor İngilizler. Onlar da Mark’ın atarlanmasına karşı bayağı yelkenleri suya indirmişler.

Facebook’un DCMS’ye gönderdiği 18 sayfalık mektup, Zuckerberg’in Cambridge Analytica’nın Facebook kullanıcılarından topladığı verileri silmediği yönündeki iddialarını ilk kez Mart 2018’de “medyada bu sorunlar gündeme geldiğinde” duyduğunu söylüyor .

DCMS, belki video göndermeyi de reddeder diye bari Cambridge Analytica CEO’su Alexander Nix’i çağırdı.

Şirketler büyüyünce öyle öteki ülkelerdeki komiteleri devlet organlarını filan çok takmıyorlar…

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş