Mastercardlı BlackBerry geldi

BlackBerry akıllı telefon kullanıcılarının NFC ödeme sisteminin avantajlarından faydalanmalarına izin veren ekosistem gün geçtikçe gelişiyor. France Telecom – Orange, mobil NFC’nin insanların dijital dünya ile çevrelerindeki fiziksel dünyaları birleştirerek mobil dünyada yeni bir devrim yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. France Telecom – Orange, İngiltere ve Fransa olmak üzere 2 ülkede ticari NFC sunan ve çeşitli Avrupa ülkelerinde bununla ilgili denemeleri bulunan ilk operatör.

France Telecom – Orange Temassız İşlemler Direktörü Vincent Barnaud “Orange mobil NFC cihazları içerisinde BlackBerry Bold 9900 ve BlackBerry Curve 9360’ı sunmaktan son derece mutluyuz. NFC cihazlarının tanıtımı ve pazarlaması konusunda aktif olarak çalışıyoruz ve bu akıllı telefonlar mobil ödemeler de dâhil olmak üzere, Orange SIM kartlar ile sağlanan mobil NFC servislerinden faydalanılması konusunda bizleri bir adım ileriye taşıyacak. RIM ile güçlü bir ortaklığımız bulunuyor ve gelecek dönemde daha fazla NFC girişiminde birlikte çalışmayı umuyoruz” dedi.

RIM Handheld Yazılım Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Andrew Bocking “NFC teknolojisi akıllı telefonları daha da akıllı yapmakla birlikte yeni MasterCard sertifikasyonu mobil cihazların birer ödeme aracına dönüştürülmesi konusunda önemli bir adımı temsil ediyor. Operatör ortaklarımızla, bankalar, bayiler ve diğer sektör şirketleri ile birlikte proaktif bir şekilde çalışıyoruz ve NFC’nin dünya çapında BlackBerry akıllı telefon kullanıcılarına nasıl yeni mobil deneyimler sunabileceği konusundaki sınırları zorlamaya devam edeceğiz” dedi.

Mobile at MasterCard Worldwide Grup Yöneticisi Mung Ki Woo “MasterCard, popüler BlackBerry akıllı telefonlarını mobil ödemeler konusunda ilk onaylayan taraf olmaktan ve müşterilerine basit, kolay, güvenli ve kullanışlı bir ödeme şekli sunmaktan memnuniyet duyuyor. MasterCard, kartlı ödemelerde uzun bir süredir ürünlerin test edilme ve onaylama alanlarında lider konumda yer alıyor. Bu liderliğimizi mobil ödemeler alanında da sürdürebildiğimiz için mutluluk duyuyoruz ve NFC sistemini destekleyen cihazları pazara sunma konusundaki çabalarından dolayı RIM’i tebrik ediyoruz. Popüler BlackBerry akıllı telefonlarda NFC kullanılması, temassız mobil ödemeler pazarı için çok önemli bir dönüm noktası olarak öne çıkıyor” dedi.