Microsoft’a yeni genel müdür Murat Kansu

MicrosoftTurkiyeGenelMuduruMurat+Kansu1Microsoft Türkiye’den yurtdışına yönetici gönderimini sürdürürken bir yandan da buradaki organizasyona aynı güzellikte insanlar atamak için ciddi çalışmalar yapıyor.

Yeni Genel Müdür Murat Kansu… O da ülkedeki ciddi kurumların genel müdürleri gibi teknoloji kökenli. Zamanın teknolog yetiştiricisi NCR’da işe başlamış, zamanın genel müdür yardımcısı fabrikası HP’de uzun süre çalışmış. 2003 yılında Microsoft’a sunucu pazarı için girmiş ki o zamanlar Microsoft’un sunucu pazarında yaptığı zıplamayı o zaman çıkan ürünlerinden hatırlayacaksınızdır…

Okul sıralamasına baktığımızda Kadıköy Anadolu Lisesi üstüne İTÜ Bilgisayar okumuş.

Microsoft’un Türkiye tepe yöneticiliğine gelmeden önce Microsoft’un Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, 80 ülkede üç yıl boyunca Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür görevini yürütmüş

İlk açıklaması şöyle: “Microsoft olarak, yenilikçi, açık ve dinamik şirket yapımızla gerek Türkiye gerekse Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Türkiye pazarında yakalanan yüksek büyüme oranları ve başarıların arkasında çok güçlü ve yaratıcı bir ekip var. Microsoft’un ‘önce mobil, önce bulut’ stratejisi doğrultusunda üretkenliği yeniden tanımladığımız bu yeni dönemde önümüzde çok değerli fırsatlar olduğuna inanıyorum. Ülkemizin dijital dönüşümüne bireyleri ve kurumları Microsoft ürün ve hizmetleri ile uçtan uca donatarak katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İktisadi kalkınmaya güçlü insan kaynağımızla destek olacağız. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla daha yakın olup, sürdürülebilir ilişkiler kuracağız, büyüme stratejilerinde teknolojik çözüm ortağı misyonu ile yanlarında yer alacağız. Türkiye’nin ulusal hedefleri çerçevesinde bir teknoloji üssü ve inovasyon merkezi olmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.”

Söylemi çok kurumsal. Belli ki göreve geldi diye onun ağzından yazılmış bir metin… Henüz kendi sesini bulamamış ki bu da henüz resmen göreve gelmemiş biri için gayet doğal.

Sosyal medyada en azından twitterda yok. Ya da çok az var bulunamıyor. Bu onun eksisi. Linkedin’de fena değil. Güncellemesi gereken yerleri var ama en azından geçmişinin görünmesine izin veriyor.

Microsoft’a ve Kansu’ya yeni macerasında başarılar diliyoruz…