Haberi vermeden önce şunu söylemekte fayda var: Bu fikir daha önce Türkiye’de denendi, hatta hayata geçirildi. Biz bu konuyu yabancı ülkelerden daha önce hayata geçirmiş dahi olabiliriz ama biz sanırım bunun iş modelini geliştiremedik.

Twitter, henüz akıllı telefona terfi edememiş olanları da yalnız bırakmıyor; kısa mesajla tweetleme özelliğini yakın zamanda başlatan Twitter, artık kullanıcılarına kısa mesajla fotoğraf paylaşımı yapma imkanı da veriyor. Twitter uygulamasını dahi açmaya gerek kalmadan istenen temel işlemleri kısa mesajla gerçekleştirmek sosyal ağı zirveye taşıyacak bir başka artı daha.

SMS ile fotoğraf paylaşımı özelliği şu anda A.B.D., İngiltere, Kanada, Bahreyn, İtalya ve Brezilya’da birkaç belirli operatör tarafından sunuluyor. Peki ya işlem nasıl oluyor? Tweetleyeceğiniz yazıyı mesaj kutusuna yazıyorsunuz, bir resim ekler gibi mesaja ekliyorsunuz ve bulunulan ülkeye ait Twitter koduna yolladığınız anda tweetiniz ekli fotoğraf ile beraber sosyal medyada can bulmuş oluyor.
Ayrıca “Suggest” (Öner) yazarak tanıyabileceğiniz kullanıcıları size yollamakla kalmıyor, Stats (Durum) yazdığınızda da takipçileriniz ve takip edenleriniz gibi durum bilgilerini de cep telefonunuza kısa mesaj olarak alabiliyorsunuz.
Gün geçmesin ki insanları ‘sosyal’ medyaya bağlayacak bir başka gelişme ve kolaylık çıkmayagörsün. Doğmayan çocukların adına açılan Facebook sayfası nasıl düşünüldüyse bu gidişle insanların öbür dünyadan bile statü gönderip durum bilgisini verebilecekleri günler çok uzakta değildir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.