mona lisa

Digiturk’ün doğru ve yanlışları var. Ama şu futbol için yaptığı yanlışlar gerçekten kuruma olan bütün sevgimi alıp götürüyor.

Digiturk’te maç seyrederken ekranda aynı size gösterdiğim resimdeki gibi bir harf dizisi ekranı dolaşıp duruyor. Neden? Korsan gösterimi engellemek için. Korsan gösterimi engellemek için olayını da açalım: Türkiye’de bazı insanlar evdeki web kameralarını Digiturk ekranına dayıyorlar, maçı internetten dağıtıyorlar. Digiturk ekranda maçı gösteren aletin kodunu ara ara ve sık sık yayımlıyor ki eğer adam bunu gösterirken yakalanırsa adamın ev adresini bulacak ve gidip baskın yapıp ocakları söndürsün.

Şimdi ya ben Digiturk yayınımı internete sokarsam diye maç boyu ekranda bu harf dizisinin dolaşması benim için haksızlık değil mi? Çok para verip kocaman bir ekran almışım… Daha çok para verip HD yayın yapan bir Digiturk yayın ve kutusuna abone olmuşum. Aradaki kabloları en kalitelisinden almışım ki veri kaybı olmasın. Tam ağız tadıyla maç izleyeceğim… Haydaaa ortada harfler uçuşuyor…

Ya filmleri sinemada çekerlerse diye orada da harf dizisi dolaşıyor mu? Hayır.

Eğer Fransa’da Louvre müzesinin korumasını Digiturk’e verseydi üstüne her gün bir harf dizisi yazardı sanırım şirket…

Biraz tüketici dostu olun, her zaman kendinizi düşünmeyin ne olur… Biraz insafınız olsun…