Motorola ile Türk Telekom’dan mükemmel evlilik

Türk Telekom teknoloji dünyasında ses getiren çift çekirdekli yeni Android tabanlı tablet bilgisayar Motorola XOOM’u Türkiye’ye getiriyor. Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Motorola Ev Cihazları Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Steve McCaffery’nin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısıyla Türkiye lansmanı gerçekleşen Motorola XOOM, Türk Telekom müşterilerine çok özel fiyatlarla satışa sunuluyor.

Türk Telekom, bu tablet tam bizim hazırladığımız vitamin, süpercan, tivibu gibi soft ürünler için tam uyumlu dedi. Bu anlamda bu evliliği mükemmel evlilik olarak tanımlamak yanlış olmaz…

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, Türk Telekom bayi ve ofislerinde çok cazip fiyatlarla satışa çıkan Motorola XOOM’u Türkiye’ye getirmekten dolayı heyecan duyduklarını belirtti. Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi olarak en yeni teknolojileri, avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunmaya devam ettiklerini belirten Bozkurt, “Ülkemiz, internet alanında hızlı bir dönüşüm içinde ve internet kullanımı her geçen gün daha üst noktalara çıkıyor. 2005 yılında yaklaşık 1,5 milyon olan ADSL kullanıcı sayısı 2011 Mart ayı itibariyle 6.7 milyonu aşmış durumda. ADSL kullanıcılarının ortalama veri kullanımı ise yine 2011 Mart ayı itibariyle 16.7 gigabayt ulaştı. Bu iki yılda yüzde 136 artış anlamına geliyor. Bizler de bu talebi karşılayabilmek üzere aynı hızla altyapımıza yatırım yaparken farklı müşteri ihtiyaçlarını, teknolojik ürünler ile karşılamaya ve uygun fiyata sunmaya devam edeceğiz” şeklinde görüş bildirdi.

Motorola XOOM’un CES 2011 etkinliği sırasında tanıtıldığı andan itibaren tüm dünyada büyük heyecan yarattığını belirten Motorola Ev Cihazları Avrupa Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Steve McCaffery, “Türkiye pazarına Motorola XOOM gibi güçlü bir ürünü, Türk Telekom gibi güçlü bir markayla birlikte sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Motorola Xoom, günümüzün bilgi ve eğlenceye dilediği her yerden ulaşmak isteyen kullanıcıları için bir üründe aradıkları beceri ve kolaylığı aynı anda sağlayan eşsiz bir tablet bilgisayar. Wi-Fi ve 3G desteği sağlayan Motorola Xoom ile kullanıcılar web sayfalarını çok sayıda sekme üzerinden hızla gezme, HD kalitesinde mükemmel görüntü sağlayan bir ekranda filmleri pırıl pırıl izleme ve arkadaşlarıyla video sohbet etme deneyimini keyifle yaşıyor. Motorola Smart Accessories gibi araçlar ise tüm bu keyfin kolayca yaşanmasını sağlıyor” dedi.

Ödemeler fatura yansıtılıyor
Kampanyaya katılarak 36 ay taahhüt veren Türk Telekom müşterileri, tüm vergiler dahil 36 ay boyunca ayda 55 TL ödeyerek Motorola XOOM sahibi olabilecek. 24 ay taahhüt vererek kampanyaya katılan Türk Telekom müşterileri ise tüm vergiler dahil 24 ay boyunca aylık 79 TL ödeyerek Motorola XOOM’u satın alabilecek. Kampanyaya katılmak isteyen Türk Telekom müşterileri, Türk Telekom ofis veya bayilerine uğrayarak başvuru yapabiliyor. Ödemeler ise aylık olarak Türk Telekom ev/iş telefon faturasına yansıtılıyor. 14 Haziran 2011 itibariyle başlayan kampanyanın bitiş tarihi ise 30 Eylül 2011. Kampanyadan yararlanmak için Türk Telekom ofislerine ve bayilere başvurmak yeterli.

Google Android 3.0 platformunu kullanan ilk cihaz
Google Android™ 3.0 (Honeycomb) platformunu kullanan ilk cihaz olan Motorola XOOM’da 1GHz çift çekirdekli işlemci, 32 GB bellek ve 1 GB RAM bulunuyor. Ön ve arka yüzde iki ayrı kamera, gerçek çoklu işlem fonksiyonu ve 10.1 inçlik geniş HD ekran Xoom’un öne çıkan özellikleri arasında.

Çift çekirdekli işlemcisi ve 1 GB belleği ile sıra dışı bir performans sunan Motorola XOOM tablet, Honeycomb işletim sisteminin getirdiği yenilikçi kullanıcı deneyimini en uç noktalara taşıyor. Görsel içeriği, 10.1 inç büyüklüğünde ve 1280×800’lük HD geniş ekranı üzerinde şimdiye kadar görülmemiş net ve zengin biçimde sunan XOOM, hareket eden ‘widget’ları ile kişiselleştirilebilir ana ekran, uyarılar ve sekmeli gezinme olanağı sağlarken cihazın HDMI desteği videoların ve filmlerin HD televizyonlar gibi geniş ekranlarda izlenmesini mümkün kılıyor. XOOM’un arkasında yer alan 5 MP’lik kamera HD kalitesinde video çekimi yapabilirken, ön taraftaki 2 MP’lik kamerası da video sohbet yapmak için kullanılıyor.

XOOM ile birlikte gelen en yeni Google Mobile hizmetleri arasında 3 boyutlu etkileşim desteği bulunan Google Maps 5.0™ ile 150 binden fazla uygulamaya erişim sağlayan Android Market™ desteği de yer alıyor.