A.B.D. Başkanı Barack Obama, 2012 seçimlerine hazırlık süreci ile ilgili olarak iş ve ekonomi konuları ile ilgili Beyaz Saray’da bir “Twitter Belediye Binası” toplantısı yapmayı planlıyor. Beyaz Saray yetkilileri 6 Temmuz’daki daveti Twitter’dan duyurdu ve bu mecradan gelen sorular Başkan’ın direkt olarak cevaplayacağı canlı etkilnlikte #AskObama etiketi üzerinden toplanacak. Oturum Twitter’ın kurucularından Jack Dorsey tarafından yönetilecek ve dinleyicilerin bir kısmı Beyaz Saray’ın resmi hesabındaki 2,25 milyon takipçisi arasından seçilecek.

Geçmiş dönemde bir kullanıcı Obama’ya üzerinde daha önceden görüşünü bildirdiği eşcinsel evlilikleri ne zaman destekleyeceği konusu ile ilgili sormuştu. Başka bir kullanıcı terör zamanlarında kullanılan savaş kampı Guantanamo Körfezi’nin hala neden kapatılmadığını sordu. Ayrıca A.B.D.’nin yurt içinde yaşadığı kendi sorunlar varken neden gidip de yabancı ülkelere yardım yaptığı sorusu da Obama’ya yöneltilmişti.

Obama 2008’deki seçim kampanyasında sosyal medya kullanımında öncülük etmişti ve bugünlerde de oyverenlere herhangi bir eleme yöntemi uygulamadan nasıl ulaşabileceği ile ilgili çalışmalarda bulunuluyor.

Obama geçmiş dönemde “belediye binası” tarzındaki toplantılar düzenlemişti ve bunlardan Facebook belediye binası konuşmasını sosyal ağ devi şirketin Kaliforniya’daki binasında gerçekleştirmişti.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.