Oyun oynarken harekete geçin kahraman olun

Sony, özellikle okuldan arta kalan tatil vakitlerinde ve hafta sonlarında çocukların büyük keyif alarak zaman geçireceği PlayStation®Move Heroes oyununu, PlayStation®3 tutkunlarının beğenisine sunuyor. PlayStation’ın en sevilen karakterlerinden altısının yer aldığı tümüyle yeni oyun macerası, çocuklarla birlikte eğlenceli harekete katılmak isteyen tüm aileye hitap ediyor.

Özellikle PlayStation®Move hareket denetleyicisi için tasarlanan bu eğlencesi bol oyunlar, derslerinden arta kalan zamanlarda ve hafta sonu tatili boyunca topaç çevirmeden atış yapmaya, uçuştan 50’den fazla yarışmada finaller oynamaya kadar pek çok aktivite sayesinde çocukların hareket etmesine olanak tanıyor. Fiziksel olarak çocukların hayatına hareket katan PlayStation Move Heroes, aynı zamanda, hayal güçlerini de zenginleştirmeye yardımcı oluyor.

Dünya çapında önde gelen çocuk gelişim uzmanı Jacqueline Harding, oyun ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları ifade ediyor: “Aynı anda hem zihinsel hem de fiziksel nitelikleri geliştirmeyi hedefleyen PlayStation Move Heroes, çocukların bedensel olarak aktif olmalarını garantilerken, stratejik düşünme, problem çözme ve işbirliği niteliklerini teşvik etme konusunda eşsiz özelliklere sahip. Pasif bir oyun deneyiminden tamamen uzak, tam anlamıyla aktif bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun, hem genel hem de motor becerilerin kullanımını teşvik etmesiyle çok ayrıcalıklı.”

Çocuk ve gençlerin yanı sıra kendini genç hissedenler için de mükemmel bir oyun olan PlayStation Move Heroes, ailenin eğlence keyfini birlikte yaşaması açısından da çok ayrıcalıklı. Büyükbaba ve büyükannelerden gençlere kadar herkes, favori kahramanlarını seçerek veya Takım Oyunu (Team Play) modunda güvenilir bir yardımcı olarak oyuna katılabiliyor. Hareket denetleyicisinin kürelerine birlikte dokunarak, Takım Oyunu Özel Hücum’unu (Team Play Special Attack) başlatmak için güçlerini de birleştirebiliyor.

Harding sözlerini şöyle sürdürüyor: “Çocuklar bir kahraman seçerek ya da Takım Oyunu’na katılarak, ortak hedeflere ulaşmak ve engelleri aşmak için beyin gücünü ve fiziksel çevikliği birleştirebiliyor. Bu iki özellik de geleceğin en önemli yaşamsal nitelikleridir. Çocuklar için böyle bir video oyunu oynamak, pozitif bir gelişme deneyimi olarak değerlendirilebilir.”