Samsung’dan Android 3 müjdesi

Geçtiğimiz haftaAndroid 3.0’ın çıkmasıyla birlikte hemen Samsung’a gönderdiğimiz Samsung Galaxy Tab ve benzeri ürünlerde Android 3.0 ne zaman kurulabilecek sorusuna müjdeli bir cevap geldi. Gelen cevabı virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyoruz:

Önümüzdeki dönemde Samsung olarak; Galaxy Tab, Galaxy S gibi stratejik telefon modellerimizin İşletim Sistemi güncelleme sürecine hassasiyetle eğiliyor olacağız.

Bu bağlamda, şu an piyasadaki Android 2.2 (Froyo) işletim sistemine sahip tablet cihazımız Galaxy Tab (P1000), Google’ın tablet cihazlar için geliştirdiği Android 3.0 (Honeycomb)’a güncellenebiliyor olacak.

Kullanıcılar güncelleme işlemini, Samsung’un bilgisayar üzerinde çalışan ‘KIES’ senkronizasyon yazılımı ile sorunsuz şekilde yapabilecekler. Güncelleme yayınlandığında, kullanıcılar KIES üzerinden güncelleme uyarısı alacaklar, güncellemeyi seçerek otomatik olarak tabletlerini yeni versiyona güncelleyebilecekler.

Bunun yanında; şu an piyasada bulunan üst segment akıllı telefon modelimiz Galaxy S (I9000)’de,Android 2.2 (Froyo)’dan Android Gingerbread’e güncellenebiliyor olacak. Güncelleme işlemi KIES üzerinden yapılabilecek.

Zamanlama olarak Google’ın zaman çizelgesi takip ediliyor olacak.