web-filterKüresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, web sitelerinin ve web uygulamalarının yüklenme hızını artıran hızlandırma platformu Aksela’yı kullanıma sundu. Aksela, siteleri ve uygulamaları farklı tarayıcı ve cihazlara göre optimize ederek, yüzde 43’e kadar daha hızlı yüklenmelerini sağlıyor.

Aksela’nın sağladığı yüklenme hızı artışı, web sitelerinin SEO değerini artırarak, arama motorlarında daha üst sıralarda gösterilmelerine de yardımcı oluyor. Bu da organik trafikte yüzde 37’ye kadar artış elde edilmesine yardımcı oluyor. Aksela ayrıca, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreyi yükseltirken ve ‘bounce rate’i de düşürüyor.

Bir internet sitesinin dijital varlığı olarak adlandırılan görsel, CSS, Javascript gibi bileşenler CDN üzerinden servis edildiğinde önemli oranda sıkıştırma ve optimizasyon sağlanıyor. Bu da hızı beraberinde getiriyor. Aksela ise, CDN’e ek olarak dinamik sayfaların kodlarını anlık olarak yeniden oluşturarak sitenin boyutunu yüzde 43’e varan oranda küçültüyor; Javascript kodlarını birleştiriyor ve yaptığı optimizasyonlar ile yüklenme hızını artırıyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.