Sosyal medya yatağa daha hızlı atıyor!

1.200 erkek ve kadınla yapılan ardaştırma facebook ve benzeri sosyal medya ortamlarının çiftlerin birbiriyle seks yapmaya daha hızlı karar verdiklerini ortaya koydu. ABD’de kadınların yüzde 38’i sosyal medya imkanları sayesinde ilk buluşmanın hemen ardından seks yaptıklarını söyledi.

SMS mesajları seksi hızlandıracak en önemli unsur olarak ortaya konarken telefonla konuşmanın bile SMS atmak kadar etkili olmadığı vurgulandı. Kadınların yüzde 65’i seks yaptığı kişinin eski kız arkadaşının sayfalarını mutlaka ziyaret ediyor. Kadınların yüzde 70’i, erkeklerin yüzde 63’ü potansiyel sevgililerini seks yapmadan önce Google’dan aratıyor.

Seks sırasında SMS ya da telefon çalarsa partnerlerin yüzde 5’i seksi bırakıp kimin aradığına ya da kimin SMS attığına bakıyor.

Seksin ardından birbirinden sıkılan partnerlerde kadınların yüzde 43’ü, erkeklerin yüzde 27’si sorun sende değil bende diyerek ayrılıyor.Birbirinden ayrılanların yüzde 81’i eski partnerini listesinden çıkarmıyor. Yüzde 75’i ise ne yaptığını düzenli olarak kontrol ediyor.