Steve Jobs ölmeden önce son bir gayret…

Steve Jobs ölmeden önce son bir gayret…

Yıldız savaşları tam gaz devam ediyor. Samsung, Noel öncesi Galaxy tabletlerini Avustralya’da satmaya başlamak istiyordu ancak Apple bu satışların gerçekleşmemesi için mahkemeye başvurdu ve kazandı. Samsung ise şimdi mahkemeden uygulamaya karşı koruma talep etti.

Samsung, Apple ile olan mücadelesinde tahmininden daha çok zorlanıyor. Samsung ise kararın karşısında uygulamaya ilişkin koruma talep ve eğer talep Ekim ortasına kadar karşılanmazsa herhangi bir aciliyetin bulunmadığı belirtildi.
Dünyanın dört bir yanında süren davalarla enerjilerini tüketen iki şirket arasındaki gerginlik akıllı cihazlarındaki dokunmatik ekranın yazılımsal kullanım patentinin Apple’a ait olduğu üzerinde anlaşmaya varamıyor.
Apple adeta Samsung’un tüm cephelerinine giriyor, tüm üslerine el koyuyor. Samsung ve Apple arasında dokuz ülkede süren 20 dava arasında gidip gelen mücadele şimdi de Avustralya’da patlak verdi. Apple’ın dünyayı Samsung’a dar eden hamleleri karşısında ise Samsung çaresiz kalıyor.
Samsung’un ise intikamını yeni iPhone üzerinden alması bekleniyor. Bunun yanı sıra üçüncü çeyrek gelirlerine göre Samsung yüzde 500’lük, Apple ise yüzde 142’lik bir büyüme yaşamasına rağmen Apple 1 milyon adet daha fazla ürün satmış durumda.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş