Telefonlar Turkcell ile HD ses düzenine geçiyor

Turkcell 3G altyapısı, Türkiye’nin tamamında HD ses kalitesini destekleyecek şekilde yenilendi. Cep telefonu üzerinden sesli iletişim teknolojisinin son halkası HD Ses, telefon konuşmalarını çok daha net ve doğal hale getiriyor. Turkcell’den yapılan açıklamada HD ses kalitesinin Türkiye çapında ilk kez Turkcell tarafından hayata geçirildiği belirtildi.

Sesin karşı tarafa daha yüksek kalitede iletilmesini sağlayan HD teknolojisi sayesinde, cep telefonuyla konuşma esnasında ses çok daha net ve doğal iletiliyor. Karşılıklı konuşanlar birbirlerinin seslerini daha kolay tanıyabiliyor ve konuşanın sesine karışan etkenler ayrıştırılabiliyor. Cep telefonu görüşmesinde kullanılan birbirine yakın sözcükler daha kolay anlaşılabiliyor.

HD ses teknolojisini, şu anda dünyada 14 operatör şebekesinin tamamında aktif olarak kullanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Turkcell’lilere dünyadaki en son teknoloji ile en kaliteli iletişim deneyimini yaşattıklarını vurguladı. HD ses teknolojisinin cep telefonu iletişiminde kalite çıtasını yükselttiğini belirten Terzioğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Turkcell 3G ile müşterimize sunduğumuz olanakları sürekli güncelliyoruz. Teknolojide lider konumda olmanın bize sağladığı avantajları Turkcell’liler için sonuna kadar kullanıyoruz. Bu avantajlar, müşterilerimize karşı sorumluluğumuz olarak gördüğümüz “Daha Fazla Hayat” ilkemizi sürekli uygulanabilir kılıyor. Bir süre önce Çift Taşıyıcı sistemiyle Türkiye’nin mobil internet hızını ikiye katlamıştık, şimdi HD sistemini ülke çapına yayan ilk operatör olarak benzer büyüklükte bir adım atıyoruz. Turkcell’liye ‘Daha Kaliteli Ses” sunuyor, birbirleriyle en iyi Turkcell’lilerin anlaşmasını sağlıyoruz.”

HD ses kalitesinin farkını yaşayabilmek için kullanılan cep telefonunun HD özelliğini desteklemesi gerekiyor.

İşte HD ses desekleyen telefonlardan bazıları: