Turkcell sanal cüzdanı çok sevdi

Turkcell ve Research In Motion işbirliğine giderek akıllı cüzdanlı BlackBerry uygulamasını duyurdu. BlackBerry Bold 9900’ın gücünün Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile bir araya gelişi, Turkcell kullanıcılarının NFC özelliğine sahip BlackBerry Bold 9900’larını Türkiye genelindeki mağazalar, perakende satış yerleri, café ve restoranlarda MasterCard PayPass okuyucusuna dokundurarak kolay, basit, güvenli ve pratik bir şekilde ödeme yapmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, yurtdışına seyahat eden Turkcell müşterileri, aynı şekilde ödeme gerçekleştirebilecek.

RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury, Türkiye’deki BlackBerry kullanıcılarına yönelik ilk ticari NFC bazlı mobil cüzdanda Turkcell’le işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar ise Türkiye’nin başta NFC olmak üzere mobil finansal servislerde uluslararası alanda öncülük ettiğine dikkat çekti.

Turkcell’in BlackBerry Bold 9900 müşterileri bugünden itibaren Turkcell Cep-T Cüzdan servisine Turkcell mağazalarından başvurabiliyor. Müşterilere NFC özelliğine sahip yeni bir SIM kart verilecek ve ücretsiz Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasının indirilmesi konusunda destek sağlanacak. Kayıt işleminin bir parçası olarak, kullanıcıların MasterCard detayları güvenli bir şekilde kaydedilecek ve kullanıcılara, pin veya imza kullanmadan BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonları ile işlem başına 35 TL’ye kadar ödeme olanağı sağlanacak. 35 TL üzerindeki ödemeler için ise pin veya imza desteği gerekli olacak.