Türkiye’nin izdivaç haritası

Türkiye’nin kişilik analiziyle eşleştiren ilk ve tek bilimsel evlilik sitesi Evlilikmerkezi.com’un 870 bine ulaşan üye sayısı her geçen gün hızla artış göstermeye devam ediyor. Evlilikmerkezi.com’un hemen hemen her şehirden üyesi bulunuyor. Ancak yoğun talep İstanbul,sonrasında Kocaeli ve Bursa olmak üzere Marmara Bölgesi’nden. Bölgesel olarak bakıldığında, evlilikmerkezi.com’un Türkiye’de yaşayan üyelerinin %43’ü Marmara Bölgesi’nden, %17’si İçAnadolu Bölgesi’nden, %14’ü Ege Bölgesi’nden, %11’i Akdeniz Bölgesi’nden, %7’si KaradenizBölgesi’nden, %5’i Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden, %3’ü ise Doğu Anadolu Bölgesi’nden üyelerden oluşuyor.

Evlilikmerkezi.com’un 2010’un ilk üç ayı ile 2011 yılının ilk 3 ayının yeni üye verileri karşılaştırıldığında Marmara Bölgesi’nde %44, Ege Bölgesi’nde %39, İç Anadolu Bölgesi’ndeise %45 üye artışı yaşandığı görülüyor.
Evlilikmerkezi.com’da, bölgesel olarak değişiklik göstermekle beraber kadınlarda 24-55yaş arası, erkeklerde ise 32-65 yaş aralığında geniş bir kullanıcı profili mevcut. Büyük metropollerde site kullanım yaşının kadınlarda 29-45 yaş arası, erkeklerde ise 32-55 yaşarası yoğunlaştığı, kırsal kesimlerde ve daha küçük şehirlerde yaşayan kullanıcılarda ise yaşortalamasının ciddi oranda düştüğü görülüyor.

Evlilikmerkezi.com üyelerinin %93’ünü iş hayatında aktif olarak çalışan kesim oluşturuyor. Evlilikmerkezi.com’da eş arayanların %65’i gelir seviyesinin 3.500 TL’nin üzerindeolduğunu belirtiyor. Genel profil olarak değerlendirildiğinde ise İstanbul’dan yapılanbaşvurular ağırlıkla 26-44 yaş grubundan üniversite mezunu, yönetici pozisyonunda ya da aktif olarak iş hayatında çalışan, hiç evlenmemiş bekar kadın ve erkeklerden oluşuyor.

EBİ Direktörü Ayşe Gözde Erkalkan, Evlilikmerkezi.com üzerinden tanışıp evlenenler ile ilgilişu bilgileri veriyor: “Evlilikmerkezi.com üzerinden tanışan 276 çiftin evlenmiş olduğunu biliyoruz. Ayrıca, 10 binleri aşan sayıda üyemiz aradıkları eşi bulduklarını beyan ederek sitemizden ayrıldılar.”

Türkiye’nin kişilik analiziyle eşleştiren ilk ve tek bilimsel evlilik sitesi olan evlilikmerkezi.com, Akıllı Eşleştirme Sistemi’ni (AES) kullanarak bireylerin kişilik özellikleri ve kriterlerine en uyguneş adayını bulma imkanı sağlıyor. Ülkemizde ilk olan Akıllı Eşleştirme Sistemi, uyumsuz ve mutsuz olma potansiyeli yüksek eş adaylarını daha en baştan eleyerek, yalnızca uyumlu beraberlik kurabilecek kişileri birbirine yönlendiriyor.

Evlilikmerkezi.com, Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel evlilik sitesidir. 2009 yılının Haziran ayında online olan evlilikmerkezi.com, 1996 yılından bu yana idefix.com, itiraf.com ve siberalem.comgibi internette birçok başarılı projeye imza atmış olan EBİ bünyesinde yer almaktadır. Evlilikmerkezi.com’un temel misyonu, internette kişisel hayata saygılı, seçkin ve güvenli bir platformda, 18 yaşın üzerinde, evlenmek isteyen bekar kişileri kriter ve karakterlerine göre biraraya getirerek, sosyal ortamlarına alternatif bir imkan sağlamaktır. Evlilikmerkezi.com evlilik danışmanları, psikiyatrist ve psikoterapistlerin evlilik üzerine uzman görüşleri, deneyimleri ve analiz yöntemleriyle bilişim teknolojilerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Evlilikmerkezi.com, kapsamlı ve yıllar süren bilimsel bir çalışmanın ürünü olan Akıllı Eşleştirme Sistemi (AES) üzerine kuruludur. Akıllı Eşleştirme Sistemi’nden yararlanabilmek için 18 yaşınüzerinde, evlilik niyetinde ve bekar olmak gerekmektedir. Evlilikmerkezi.com’a üye olan kişiler,84 adet soruya cevap verdikten sonra Karakter Analiz Raporu’na ücretsiz olarak site üzerindensahip olabilmektedirler. Evlilikmerkezi.com’a üye olan kişiler için Akıllı Eşleştirme Sistemi çalışmaya başlamakta ve her gün üyelere özel sayfaları üzerinden karakter analiz raporunave belirledikleri tercihlere uygun eş adayları sunulmaktadır. Toplam 870 bine ulaşan üyesi bulunan evlilikmerkezi.com’da Standart (ücretsiz) ve Asil (ücretli) olmak üzere 2 tip üyelik bulunmaktadır. Sisteme üye olduktan sonra sınırsız mesaj yazabilmek, psikoterapistlerin online ilişki danışmanlığı hizmetinden faydalanabilmek ve sunulan tüm servislerden yararlanabilmekiçin Asil Üye olmak gerekmektedir.