Vestel yeni “Türk”ünü tanıttı

1447757163_Turan_Erdogan_Yeni_Venus_gulumseyince_selfie_cekiyorVestel 2014 yılında ilk Venus telefonunu tanıttı. “Biz üretiyoruz, Türk telefonu” dedi. Yurt dışına telefon için verdiğimiz parayı bu sayede azaltacağımızı, cari açığı kapatacağımızı ve herkes için her şeyin çok iyi olacağını söylediler.

Onlarla gerçekten gurur duyduk. Ama sonra devlete yabancı telefonlara ek vergi gelmesi üstüne, kendilerinin korunması üstüne başvuruda bulundular. Kendi adıma benim gurur duygum orada bitti…

Bu ön bilgiden sonra yeni çıkan telefonun tanıtımına geçelim.

İlk telefonun aksine bu telefonun lansmanı Türkiye’de yapıldı. Vurgu, görebildiğimiz kadarıyla tasarım ve onun hatları üstüne kuruluydu. Venus ismi de zaten marka vaadi olarak tasarıma çok güzel uyan bir isimdi.

Telefon tanıtımını Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan yaptı. Erdoğan konuşmasına Vestel’in daha çok ismini duyurduğu ve çok para kazandığı alandan girdi: “Türkiye’de adım adım başladığımız TV üretim yolculuğumuzda bugün satış bazında Avrupa’da üçüncü, Türkiye’de lider, ihracatta ise şampiyon konumdayız. Venus’le de aynı hikayeyi yazmak için yola çıktık. Bir sene önce piyasaya sürdüğümüz ilk Venus’le Vestel tarihinde yeni bir sayfa açtık. Bugün Venus’ün yeni modeli V3 ile birlikte çıtayı daha da yukarıya taşıyoruz. Venus’ü, Türkiye’nin ve yakın coğrafyamızın teknoloji üssü, Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’de tasarladık ve ürettik. Gurur duyduğumuz mühendislerimizin yeteneği ve zekasının ürünü olan Venus V3, özgünlüğü ve yenilikçi özellikleri ile rekabetçi bir ürün olacak. Vestel City’nin etrafındaki tedarikçi ekosistemi ve tesislerde oluşacak istihdam ile Venus V3, aynı zamanda önemli bir iş hacmi yaratacak ve Türkiye’ye büyük bir katma değer sağlayacak…”

1447756662_Venus_V3_5570_3Telefonun özellikleri 

Vestel gönderdiği basın bülteninde telefonu şöyle tanıtıyor:

Venus V3, doğadaki ışık yansımalarından ilham alınarak tasarlandı. Özel “diamond cut” teknolojisi kullanılarak geliştirilen metal çerçevesi stil sahibi bir duruş sergilerken; Gorilla Glass 3 ekranı çizik ve darbelere “Dur!” diyor. Üst segmentin yeni gözdelerinden biri haline gelecek Venus V3 5570’in 5.5’’ ve 5070’in 5.0” büyüklüğündeki Full HD IPS ekranı, renklerin canlılık ve parlaklığını artırarak akıllı telefonda film izleme ve oyun oynama keyfini en üst düzeye taşıyor. İnci beyazı, tekno gri ve altın renk seçenekleri ile sunulan 5570, hafifliği ile de segmentinin en iyileri arasında yerini alıyor.

Diamond Cut özelliği hatırlayanlar olacaktır iPhone 5 serisinin üretiminde sık sık adından bahsettiren bir teknolojiydi. Gorilla Glass’ı da devreye sokacak olursanız iPhone’un örnek alındığını söylemek çok yanlış olmaz.

Kamerada minik hoşluklar

Selfie kamerası; el sallama, göz kırpma ve gülümseme olmak üzere üç farklı mod ile çalışıyor. Venus V3 ile selfie çekmek için göz kırmak, gülümsemek ya da el sallamak yeterli.

Telefonda kullanılan BSI Görüntü Sensörü sayesinde akşam çekimlerinde daha çok detaya ulaşılabiliyor. Auto modu özelliği ortam ışığı uygun olmadığında çekilen fotoğraflarda bile doğru çekimler yapabiliyor. Venus V3’ün sunduğu bir diğer yenilikçi özellik olan Hızlı Auto Focus, hareketli nesnelerin titreme sorunu yaşanmadan çekilmesini sağlıyor. Böylece daha net selfie’ler ve görüntünün titremediği video çekimleri yapılabiliyor. Venus V3’ler, geliştirilmiş HDR modu sayesinde aydınlık noktaları daha iyi tespit edebiliyor. Parmak izi bırakmayan ve yansımaları önleyen lensi sayesinde, ortam ışığı ve fiziksel kirlenme kaynaklı çekim kusurlarını da en aza indiriyor.

En azından yazılımı Türk

Vestel Türk telefonu yaptım dese de işlemcisinden camına, kasa yapım teknolojisine kadar bunların hepsinin yabancı olduğu hepimizin ayina olduğu bir şey. Donanımda olmasa da yazılımda bu açığı kapatmış olması gerek. Bunun için birkaç önemli not sunulmuş bizlere:

Venus V3’lerde otomatik olarak yüklü gelen ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel olarak derlenen uygulamalar hem hayatı kolaylaştırıyor, hem de birçok avantaj sunuyor.

VESTEL SMART CENTER
Venus’teki fotoğraf, müzik ve videolarınızı Vestel Smart TV’ye kolayca aktarın; Akıllı Rehber ile TV deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. Vestel Smart TV’lere özel Vestel Remote uygulaması ile Venus televizyonunuzun kumandası da olacak.

VESTEL MOBİL ASİSTAN
Vestel ürünleri hakkında detaylı bilgilere, ürünlerin kullanım kılavuzlarına, garanti sürelerine, mağazaların lokasyonlarına ve size özel fırsatlara ulaşmanızı sağlayan Vestel Mobil Asistan, Vestel deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

VESTEL TAKVİM
Birbirinden yararlı, birbirinden eğlenceli bilgiler ve uygulamalar içeren Maarif Takvim, şimdi Venus’te. Üstelik uygulama ile topladığınız puanlarla hediye kazanma fırsatıyla…