400million_Turkey_graphKasım 2013’te dünya genelinde 300 milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran LINE, yaklaşık dört ayda 100 milyon kişiyi daha kullanıcılarına ekledi. Türkiye, İspanya’dan sonra LINE’ın Avrupa’da en fazla kullanıcı sayısına ulaştığı ikinci ülke oldu. Yüksek kullanıcı rakamlarına sahip olduğu İspanya, Güneydoğu Asya ve diğer ülkelere ek olarak Avrupa ve Kuzey Amerika’daki kullanıcı sayısını da hızla artıran LINE’ın günlük yeni kullanıcı sayısı artışı 1.7 milyona ulaşarak rekor kırdı.

Kullanıcı sayısındaki hızlı artışla birlikte LINE üzerinden yapılan aktivitelerde de büyük artış görüldü. 2014 başından bu yana LINE aracılığıyla günlük 10 milyar mesaj, 1.8 milyar sticker gönderilirken günlük 12 milyondan fazla ücretsiz arama gerçekleşti.

LINE’ın küresel bir iletişim uygulaması haline geldiğini belirten LINE CEO’su Akira Morikawa “2014 yılı hedeflerimizden biri de 500 milyon kullanıcıya ulaşmaktı ve şimdiden 400 milyon rakamını aştık. Tüm kullanıcılarımıza yardım ve destekleri için teşekkür etmek isterim. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte küresel iletişim uygulamaları pazarında rekabet hiç olmadığı kadar arttı ve her gün artmaya devam ediyor. Bu durumun mesajlaşma servislerinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğine inanıyoruz. Tüm bunları düşünerek LINE, gelişmesini sürdürüyor ve dünyanın en iyi iletişim altyapısını sunmayı hedefliyor” dedi.