Yandex_2015_2016_En__cok_Aranan_11

Açıkçası bunu daha önce düşünmem lazımdı ama düşünemedim. Yandex ilk kez Fenerbahçe ile “tıkla tıkla Ronaldo takımına gelsin” kampanyası yaptığında hiç düşünmedik olayların buraya geleceğini…

Bir açıklam yaptı Yandex: 2015-2016 sezonunda Yandex, arama motoru üzerinden sezonun en çok aranan futbolcu ve teknik adamlarını analiz etmiş. Yapılan araştırmaya göre yılın en çok aranan teknik direktörü Aykut Kocaman olurken, ilk 11’in çoğunluğunu Fenerbahçeli futbolcular oluşturmuş.

Yani gözünüzü seveyim, Beşiktaş şampiyon olmuş ama yıl boyunca ne teknik direktörü aranmış, iki kişi dışında ne de bir tane futbolcusu. Aranan ilk 11’in 8’i Fenerbahçeli futbolcular…

Olabilir, olamaz demiyorum. Ama işte o zaman bu Yandex artık genelin arama motoru değildir. Arama dokusuna göre yeni aramaları optimize ediyorsa artık bu Fenerbahçelilere özel bir arama motoru olup çıkmıştır. Diğer kulüplerle bir kulüpten daha uzak olduğu için zatn çok fazla girmemeyi seçiyordum, şu anda bu bakış açısıyla iyice soğudum.

Kusura bakmasınlar ama benim artık oraya hiç giresim kalmadı.

Eğer genele hizmet vrecekseniz kendinizi tek takımla özdeşleştirecekseniz bunun sonuçlarına da katlanacaksınız. Hayırlı olsun.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.