Yandex Türklere para vermeye mi hazırlanıyor?

Yandex Türklere para vermeye mi hazırlanıyor?

Milena-Djuricic-2Bazen şirketlerin planlarını onların söylediklerinden anlarsınız, bazen çevredekilerin onlar için söylediklerinden bazen de yaptıkları adam alımlarından…

Yandex, birkaç senedir Türkiye’de ve bu ülkeye yatırım yapıyor. Şimdiye kadar yaptığı tüm yatırımların temelinde buradaki Google kullanımından pazar payı çalmak vardı. Peki bu pazar payını çalıp da ne yapacak? Bunu paraya dönüştüremediği sürece herkes Yandex kullansa ne olur?

İşte Yandex tıklama rakamlarını paraya dönüştürmek için alındığı belli olan bir çalışanın bülteni ulaştı elimize…

Milena Djuričić, Yandex.Türkiye’de Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) olarak görevine başladı. Sırbistan’ın Belgrad kentinde doğan ve eğitim gören Djuričić’in internet sektöründe, geniş bir yelpazede ve uluslararası çapta tecrübesi bulunuyor.

2007 yılında Google bünyesinde çalışmaya başlayana kadar, kurucu ortağı olduğu BT şirketinde girişimcilik tecrübesi de edinen Djuričić, Google’da YouTube’un gelişmekte olan pazarlarda gelir getiren bir modele dönüştürülmesinden, çeşitli ülkelerde arama motorunun lanse edilmesine ve 5 adet ülke temsilciliğine kadar pek çok operasyon ve projeyi yönetti. Djuričić, 2013 yılından bu yana ise yine Google bünyesinde bulunan ve otomatize reklam satınalma alanında hizmet veren DoubleClick’in Bölgesel Başkanı olarak görev alıyordu.

Otomatize reklam satınalma ve Doubleclick kelimeleri aklınızın bir yerinde sessizce dursun

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş