Yolcu beraberinde getirilen telefon harcı 1500 TL oldu

Dün Resmi Gazete‘de yayınlanan bir maddeyle yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım harcı tutarı yeniden belirlendi. Bu rakam 1500 TL olacak.

Devlet şu anda her cep telefonundan fahiş fiyat alıyor. O yüzden yurt dışında 6.000 TL’ye satılan telefona burada 13.000 TL ödemek zorunda kalıyor insanlar. Devlet cari açığın yükünü cep telefonlarına, tablet ve bilgisayarlara yüklüyor. Bu fahiş vergilendirme, yurt dışından gelirken yanında telefon getirmeyi öyle bir hale dönüştürdü ki eğer dışardan telefon alıyorsanız size uçak bileti ve yurt dışında bir gün kalıp güzel bir restoranda yemek yemek bedavaya geliyor.

Yapılan şuursuz vergilendirmeyi görmezden gelip yurt dışından yolcu yanında getirilen telefonlara konan bu ekstra fahiş fiyatı doğru bulanlar olacaktır. Onların yanında durmayınız.

Yurt dışından getirilen telefonlardan fahiş vergi alınırken yurt dışından parça getirip onları burada tırt telefonlar haline dönüştüren firmalar ön plana çıkarılmayı bekliyorsa avuçlarını yalarlar. (Sözüm sana değil GM) Hatta nasıl osa yabancı telefonlar üstünde deli vergi var biz de onların fiyata yakın bir hale getirelim deyip fiyat artırdıklarını da hepimiz biliyor ve görüyoruz. Ama bunlar başka bir yazının konusu.

Yurtdışında yaşayıp ülkemize dönecek insanları düşünün. Yanlarında getirdikleri zaten kullandıkları ve parasını verdikleri telefon için 1500 TL daha verecekler.

1500 TL her tür insaf kriterinin üstünde.