ABD 4 Temmuz’da milliyetçiliği Tweetledi

Amerika’nın bağımsızlık günü kutlamaları 4 Temmuz’da gerçekleşti. 4 Temmuz’da ABD’nin önde gelenleri bilgisayar ve telefonlarının başına oturarak Tweeter’dan mesaj atma yarışına girdi. Ama bir tatil gününde ünlülerin attığı mesajların pek aı milliyetçilikten uzak kaldı. Tamamına yakını bizim “vatan millet Sakarya” diye tabir ettiğimiz milliyetçilik öğelerine sahipti, zaman zaman da mesajların dozunun kaçtığı oldu. İşte size Lady Gaga’sından Ralph Machhio’suna ünlülerin mesajları:

Gary Sinise: 4 Temmuz hepimize kutlu olsun. Bize bu şahane ülkeyi emanet eden tüm gazilere, emeği geçen tüm asker ve polislere sonsuz teşekkürlerimizi sunarak bu güzel günü kutluyoruz. Tanrı, Amerika’yı korusun.

Jonah Hill: Will Smith, Randy Quaid ve diğer tüm vatanseverlere bu özel günü bizlere verdikleri için özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Hines Ward: Herkese mutlu bir 4 Temmuz diliyorum. Ordudaki tüm kadın ve erkeklere özel teşekkürler. Yapılan her şey için herkese teşekkürlerimi sunuyorum…

Kelly Ripa: 4 Temmuz kutlu olsun. Parti başlasın!

Gabrielle Union: 4 Temmuz tüm Amerika’ya kutlu olsun. Özgürlüğün gerçekten ne demek olduğunun yansıtılması biraz zaman aldı. Hala korkuyor musunuz? Peki ya cehalete ve olumsuzluğa ne demeli?

Minka Kelly: 4 Temmuz herkese kutlu olsun!!

Lady Gaga: Tüm ülkeme 4 Temmuz kutlu olsun! Bekle beni A.B.D., yakında seni öpmeye geleceğim. Şu anda Singapur’dayım. Şovumuzu görmeye gelen 40 bin canavara da ayrıca teşekkürler.

Tiffani Thiessen: 4 Temmuz herkese kutlu olsun. Çok sevgili anne-babamın da yıldönümlerini kutluyorum. 47 yıl ve hala devam.

Paula Deen: 4 Temmuz hepinize kutlu olsun! Tüm silahlı kuvvetlerimize bu ülkeyi böyle özel bir yer haline getirdikleri için özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Joan Rivers: Bugün, A.B.D. 235 yaşında. Ama Beverly Hills’te yalnızca 221 yaşında.

LeAnn Rimes: 4 Temmuz herkese kutlu olsun!!!! Umarım herkes sevdikleri ve aileleri ile muhteşem bir gün geçiriyordur.

Countess LuAnn de Lesseps: Herkesin 4 Temmuz’u kutlu olsun !! Muhteşem bir gün diliyorum.

Ralph Macchio: Mutlu bir 235. yaş diliyorum Amerika!

Kelly K. Bensimon: 4 Temmuz kutlu olsun. Bağımsızlık Günü kutlu olsun. Askeri birliklerimizi tebrik edelim ve onların inanılmaz başarılarının farkına varalım. 4 Temmuz kutlu olsuuuun. Planlarınız nelerdir?

Jeri Ryan: Orduda hizmet etmiş tüm kadın ve erkeklerimizi düşünüyorum. RT@BenariLee: Evet, Amerika, bunu yapalım.

Peter Gallagher: Herkese mutlu bir 4 Temmuz diliyorum. Şimdiye kadar emek vermiş ve vermekte olan herkese çok teşekkürler. Sevgiler

Jill Zarin: Doğum günün kutlu olsun A.B.D.

Caroline Manzo: 4 Temmuz kutlu olsun – haydi bunu kutlayalım! Bizi koruyan ve bizlere hizmet eden birliklerimizi kucaklıyoruz ve güvende olmalarını diliyoruz.

Kris Jenner: 4 Temmuz kutlu olsun çocuklar! Umarım herkes muhteşem bir gün geçiriyordur ve güvendedir. Alkollü araba kullanmayın…

Nia Vardalos: 4 Temmuz kutlu olsun! Bağımsızlığını savun: sırtını traşla, Speedo’nu giy ve kumsalda gururla yürü.

Ramona Singer: Herkesin hak ve fırsatlarının olduğu A.B.D.’de doğduğum ve buranın vatandaşı olduğum için son derece gururluyum. 4 Temmuz herkese kutlu olsun!

Eric Stonestreet: Amerika’da bir yerde Lee Greenwood: ‘Benim, üzerinde yıldızlar ve çizgiler olan deri ceketimi gören oldu mu? Salondaki dolaptaydı!’

Rob Thomas: Neden bu tiviti okuyorsunuz? Haydi dışarı çıkın ve bugünün tadını çıkarın? Peki ya ben neden bu tiviti yazıyorum?