Amazonun yeni okutma aleti hızla geliyor

Amazonun yeni okutma aleti hızla geliyor

Wall Street Journal’ın haberine göre online perakende devi Amazon tablet çıkarıyor. Ekim ayından önce piyasaya çıkması beklenen tabletin Apple’ın iPad’inin pazar payından bir nebze çalması bekleniyor.

Tabletin yaklaşık ekran boyutu 9 inç (22.8 cm) olurken, Google’ın Android işletim sistemi ile çalışacak. Bu tablet sayesinde kullanıcılar, cihazın kamerası olmamasına rağmen video izleyebilecek, hatta Amazon üzerinde elektronik kitapları okuyabilecek ve müzik satın alabilecekler. Habere göre tabletin üretimi ve tasarımı Asyalı bir firmaya yaptırılıyor.
Bunun yanı sıra, güncellenen Kindle’lardan birinin dokunmatik ekrana sahip olduğu açıklaması gelirken, diğerinde ise bu özelliğin olmayacağı belirtildi. Amazon hafta içinde 3G’li cihazlarını AT&T ile anlaşmalı olarak indirimli fiyatlar üzerinden satmaya başladı. 139 dolarlık 3G Kindle’ınızın ekranında reklam çıkmasını istemiyorsanız aynı cihaz 189 dolara mal oluyor. Bu Kindle’lar 100’den fazla ülkede hiçbir maliyet içermeden mobil şebekelere bağlanacak şekilde tasarlandı. Cihazın satış rakamları resmi olarak Amazon tarafından henüz açıklanmadı ancak Forrester Research’ten gelen bilgilere göre A.B.D.’de 7,5 milyon adet satmış durumda.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş