Android Market Web’e Taşındı Gözümüz Gönlümüz Açıldı

Google, Android işletim sistemi ile hayatımızı tek bir cihaz üzerinden birbirine bağlıyor. Android için açılan internet uygulama arayüzü bunun en büyük kanıtı. gmail hesabınıza bağlı olan cep telefonu numaranız eğer bir android telefonuysa, uygulamaların hepsini kolaylıkla, videolarla ve yüzlerce yorumu okuduktan sonra otomatik olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Ekstra herhangi bir bağlantı, senkronizasyon gerekmiyor, uygulama otomatik olarak cep telefonuna indiriliyor. Şimdiye kadar cep telefonu ekranından devam eden ve garip forum sitelerinden konu hakkında daha fazla bilgiye erişmeye çalıştığımız zamanlar geride kalmışa benziyor.

Ayrıca Google, yeni versiyon işletim sistemi Honeycomb hakkında da daha fazla bilgi verdi. Birçok özelliğiyle şu andaki Android sürümlerinden daha optimize olan Honeycomb’un en büyük özelliği tabletlere de uyumlu olması.

Uygulama yaratıcılar yazılımın içindeki bir özellik sayesinde şu andaki Android telefonlar için var olan projelerini kolaylıkla tabletlere çevirebiliyor. Bu özellik sayesinde şu anda cep telefonları için var olan uygulamaların büyük kısmının kısa sürede aktarılabileceği düşünülüyor.