Arama motoru “Ruslar geliyor” diyor

Tüm dünyada 20’den fazla dilde hizmet veren ve aylık 10 milyonu aşkın ziyaretçisi bulunan İngiltere merkezli internet seyahat arama motoru
Skyscanner.net’in Nisan ayı verilerine göre, Rusya’da Türkiye’yi tatil ve seyahat amaçlı arayanların oranı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 163 oranında  artış kaydetti. Türkiye’den Rusya’ya seyahat amaçlı arama yapanların oranı da rekor düzeyde artarak, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 86 oranında artış gösterdi.

Türkiye’nin seyahat destinasyonu olarak her geçen yıl dünyada daha da popüler hale geldiğini söyleyen Skyscanner.net Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök, “Rusya’dan sitemizde Türkiye’yi arayanların oranı Nisan ayında, geçen yıla oranla çok büyük bir artış gösterdi. Sadece Nisan ayının son haftasını geçen yılla kıyasladığımızda gördüğümüz artış heyecan verici. Aynı şekilde Türkiye’ den  Skyscanner aracılığıyla Rusya’ya ucuz uçak bileti arayanların oranında da % 86 artış oldu. Karşılıklı vize muafiyetinin, her iki tarafa da olan olumlu katkılarının öngörülenden çok daha fazla olduğunu görebiliyoruz.” dedi.