elektronik imzaE-GÜVEN’in yeni ürünü PDF Signer, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca, PDF formatındaki dokümanları elektronik imza ile imzalama ve zaman damgası hizmeti alabilme amacıyla geliştirildi.

İş süreçlerinde dokümanların tek tek imzalanması nedeniyle oluşan vakit kaybının önüne geçen PDF Signer’ın en dikkat çekici özelliği, PDF formatındaki dokümanların toplu halde imzalanmasını sağlaması. Birden çok dokümanın yer aldığı klasörler seçilerek toplu imzalama yapılabilen ürün ile ayrıca imzalanan dokümanlar otomatik olarak bilgisayar üzerindeki farklı bir klasöre gönderilebiliyor. Gerekliliğe göre tek tek doküman imzalaması da yapılabiliyor.

PDF Signer ile isteğe bağlı olarak dokümanlar üzerinde koordinat belirtilerek imza alanı da seçilebiliyor. İmza alanının içerisinde yer alacak metin ve görsel içerikler, uygulamanın basit ve kullanışlı ara yüzü sayesinde kolayca oluşturulabiliyor.

E-GÜVEN’in yeni ürünü PDF Signer ayrıca, laboratuvar raporlarının, katılım ve eğitim sertifikalarının imzalanmasında da kullanılabiliyor. Konuyla ilgili olarak, E-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Müdürü Ayşegül Tüzün, “PDF Signer ile şirketlere daha hızlı iş çözümleri sunuyoruz. Dokümanları tek tek imzalamak yerine sayısız dokümanınızı bir defada imzalayarak, büyük ve kendini tekrar eden, silsile dokümanların tek tek imzalanması gibi uzun ve yorucu bir iş sürecinden kurtulmak mümkün. Bu sayede dijitalleşen dünyanın da bir gereği olarak PDF Signer ile e-imza teknolojisi daha geniş kitlelere yayılabilecek. PDF Signer, E-GÜVEN’in baştan sona müşterinin taleplerini dinleyerek onların ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilmiş, “terzi işi” olarak adlandırdığımız pek çok ürünümüzden sadece biri. E-imza ve mobil imzanın hayatımızda daha fazla yer alarak, hayatımızı kolaylaştırması için elimizden gelenin en iyisini müşterilerimize sunmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.