Avea Adalet Bakanlığı ve onların ailelerine girdi

Avea LogoAvea; kurumsal müşteri portföyünü kamuda hayata geçirdiği işbirlikleriyle genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile yenilediği sözleşmeler sonrasında Avea; Adalet Bakanlığı için gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda 3 yıllık yeni bir protokole daha imza attı.

Avea’nın Adalet Bakanlığı ile imzaladığı protokol; Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra Anayasa Mahkemesi, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Uyuşmazlık Mahkemesi, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK), Adli Tıp Kurumu Başkanlığı; Sayıştay, Danıştay ve Yargıtay Başkanlıkları gibi ilgili ve bağlı kurumlar; bunların merkez ve taşra teşkilatlarıyla birlikte çalışanların ailelerini de kapsıyor. 

Bu noktada benim canımı sıkan bir şey var: Devlet, muhtemelen yaptığı bir ihale ya da çağrı sistemiyle GSM şirketlerinden en iyi fiyatı verenden hizmet alıyor. Peki bu hizmet neden aileleri kapsıyor? Yeni devletin imkanlarıyla alınan güzel fiyatlar neden aieleri de kapsar? Mesela Adalet Bakanlığı yemekhanesine domates alımı yapılsa birer kasa da onların eş ve çocuklarına gönderilecek miydi? Veya Adalet Bakanlığı’na satılan fiyatlardan eş ve çocukların da almasına izin verilecek miydi? Bana yanlış geliyor, bunu anlayamıyorum.