Bilgisayar korsanları Obama’yı öldürdü

Bilgisayar korsanları bugün büyük oynadı ve dünyanın en büyük haber merkezlerinden bir olan Fox News’ın Twitter hesabını ele geçirdi. Hesabı ele geçirdikten sonra yine yapılacak en kötü şeyi yaparak bu hesaptan ABD Başkanı Barack Obama’nın öldüğünü duyurdular.

Rupert  Murdoch’ın efsanevi haber kanalı ne kadar özür dilese de ABD’nin kurtuluş günü olan 4 Temuz’da bu saldırının altından kalkamadı. Beyaz Saray konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Fox News’ın hesabından iki adet mesaj çekildi. Mesajların birincisi “Obama vefat etti. Başkan öldü. 4 Temmuz için çok üzücü bir haber…” Bundan hemen sonra gelen mesaj biraz daha detay içeriyordu: “Başkan Obama vefat etti. 45 dakika önce karnından ve boynundan iki kurşun yarası alan Obama’yı vuran kişi henüz bulunamadı.”

Haber kanalının Twitter hesabına saldıranların bulunabilmesi için Twitter nezdinde çalışmalar başlatıldı. Olayın sorumluluğunu The ScriptKiddies isimli bir korsan grup üstlendi. Başkanın Iowa’da kampanya çalışmaları sırasında vurulduğu söylenirken aslında Obama orada bile değildi.

Twitter sözcüsü Jodi Olson konuyla ilgili herhangi bir şey söylemekten kaçınırken “kişilerin özel hesapları hakkında yorum yapmıyoruz. Kiilerin hesaplarını korumak kendi sorumluluklarındadır” dedi.

Konuyla ilgili bir diğer ilginç yön de, iki gün sonra Başkan Obama, Twitter kurucularının moderatörlüğünde Twitter üstünden açık oturum yapacak.