F-Secure marifetmiş gibi “reklamlarınızı blokladık” diyor

1444645253_privacyeye_091048231056_640x360_624x351F-Secure bir basın bülteni göndermiş. Reklamları blokluyorum artık iOS uygulamalarında da diyor bana. Aferin süper fikir iyi yapmıın F-Secure. Böylece benim reklamlarım gözükmesin ama senin haberlerini koymaya devam edeyim değil mi?

Şaşkın F-Secure diyor ki kullanıcılar bu sayede daha az reklam gördüğü için trafiğe daha az para ödeyecekmiş. Tamam F-Secure hadi kullanıcıların trafikten kar etmesini senin haberlerinden başlayalım. Bundan sonra hiç F-Secure haberi kullanmayalım da kullanıcılar çok tasarruf etsinler.

F-Secure’un endini akıllı ve iletişimci sanan Güvenlik Danışmanı Sean Sullivan, bu ve benzeri testlerin kullanıcıların online reklama maruz kalmaları üzerinde kontrol isteği ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Peki pek zeki Sullivan ben para kazanmayınca, site ölünce, sen bunları nereden kime söyleyeceksin? Yeni uygulaman çıktığında nerede tanıtacaksın onu? Kime ne anlatacaksın Sullivan şunu bana bir deyiversene… Montofon Sullivan…

Sevgili okurlar, bir laf da size… Bir site siz içerik allahtan geliyor zannettiğiniz ve para vermediğiniz için sadece reklamlardan para kazanıyor. Bir sayfada gırtlağını sıksanız 3 adet reklam oluyor. Bu reklamı engelelyince ne kadar paradan ve zamandan tasarruf ediyorsunuz?

Okumayın ve ölün. Çünkü siz bu reklamlardah tasarruf edince, gazetecilikten değil ondan bundan, büyük şirketlere yaranmaktan, iktidara yaranmaktan ;ara kazanan insanlar gelecek ve bu alanı ele geçirecek. Ondan sonra melemeyin ortalıkta “ömö bö gözötölör çök töröflö” diye.

Bu iletişim konusunda zayıf şirketlere kıl oluyorum. Ama bazen size de çok sinirleniyorum sevgili okur.