Fatih’in tahtası “Ulaştırma”dan sorulur

akilli tahtaİçinde bulunduğumuz hafta ihaleye çıkan Fatih projesi tabletlerinin ardından şimdi de akıllı tahta, akıllı doküman kameralar ve yazıcıları için ihalee çıkıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi’nin akıllı tahta, akıllı doküman kameralar ve yazıcıları için 5 Temmuz’da ihaleye çıkıyor.

5 Temmuz’da yapılacak ihalede, 347 bin 367 akıllı tahta, 41 bin 996 doküman kamera, 13 bin 645 çok fonksiyonlu A3 yazıcı ve 28 bin 351 çok fonksiyonlu A4 yazıcı satın alınacak. İhale üç kısımdan oluşacak Projenin ihalesi üç kısım halinde gerçekleştirilecek. İstekliler, tekliflerini Haberleşme Genel Müdürlüğü’ne teslim edecek. Sözleşmenin yapılacağı tarihte, işe başlanacak ve sözleşme süresi 430 gün olacak.

İhale doküman fiyatları İhale dokümanı satış bedeli birinci kısım için 100 bin lira, ikinci kısım için 50 bin lira, üçüncü kısım için 25 bin lira, her üç kısım için ihaleye girecek istekliler ise 175 bin lira olarak belirlendi. Tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 gün olacak.

İhalenin birinci kısmı (etkileşimli tahta) için sunulacak. LCD TV veya dokunmatik ekran veya panel üretim kapasitesi yıllık en az 250 bin adet olacak. İş deneyim belgesi ihalenin ikinci (çok fonksiyonlu A3/A4 yazıcı) ve üçüncü kısmı (doküman kamera) için de istenecek.

Numuneleri ise ihaleden önce Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne teslim edilecek ve teslim tutanağı teklifle birlikte verilecek.

İhalenin birinci kısım için isteklilerin ihale konusu işle ilgili olarak Ar-Ge merkezi bulunması ve söz konusu merkezde en az 50 mühendis çalıştırıyor olması şartı aranacak. Ar-Ge merkezi bulunmayan yerli ve/veya yabancı istekliler imza tarihinden itibaren 6 ay içinde Ar-Ge merkezini ister kendi adına isterse Türkiye’de yerleşik bir istekliyle kuracak. Buna ilişkin taahhütnameyi teklifle birlikte sunacak. Bu süre içinde taahhüdünü gerçekleştiremeyenlere, her geçen gün için sözleşme bedelinin onbinde 1’i oranında ceza kesilecek.