teeveeBir sürü yazıyı yetiştirme stresi içinde Facebook’a girdim ve bir reklam gördüm: Teevee.io. Genelde böylesi şeylerde haber değeri görür ve tıklarım. Bu sefer de yanılmadım.

Siteye girdiğimde küçük bir cihazla bütün film ve maçları ücretsiz olarak seyredebileceğimi söylüyordu site bana. 300-400 TL arasında değişen fiyatlarla verilen bu cihazlar bunu nasıl yapıyordu? Digiturk ile anlaşmalarının olabileceğini düşündüm saf saf… Canlı yardım linki vardı tıkladım ve aşağıdaki konuşmayı yaşadık.

Bilgilerinize sunuyorum.

TeeVee.io Destek
Abonesiz, Hollywood yapımları Türkiyede vizyona girmeden önce TeeVee kutusundan izlenebilir. Canlı spor müsabakaları Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi dahil, Televizyon kanalları yerli/yabancı, yetişkin kanallarıda izlemeniz mümkün. En az 3mb internet şarttır TeeVee kutusunu kullanabilmeniz için.

Siz — Bilgilerinizi güncelleyin
selamlar

futbol maçlarını nasıl ve kaça gösteriyorsunuz?

hangi maçları alabiliyoruz bu kutuyla?

Film ve diziler için ekstra ödeme yapmamız gerekiyor mu?

Teevee.io Türkiye Destek sohbete katıldı

Teevee.io Türkiye Destek
Hayir hic bir ek odeme yapmiyorsunuz

Dunyadaki tum maclari canli olarak seyredebiliyorsunuz

Siz — Bilgilerinizi güncelleyin
Hangi maç ve filmlerden bahsediyoruz? türkiyedeki lig maçlarını izleyebiliyor muyum?

Teevee.io Türkiye Destek
Evet

Fakat hd kalitede degil

Siz — Bilgilerinizi güncelleyin
Digiturk’e para vermeden değil mi?

Teevee.io Türkiye Destek
Gs fb bjk avrupa kupa maclari hd

Evet digiturk ile alakamiz yoktur

Siz — Bilgilerinizi güncelleyin
korsan filan diye baskın yapmasınlar bize?

Teevee.io Türkiye Destek
Hayir

Streaming ile yayinlar size ulasiyor

Bu yasal bir tekniktir

Siz — Bilgilerinizi güncelleyin
o dediğiniz olunca korsan olmuyor di mi?

Teevee.io Türkiye Destek
Hayir kesinlikle oyle birsey soz konusu degildir

Çok acayip bir ülkeyiz biz. Teknolojiyi çok değişik yerlerde kullanıyoruz. Bu konuşmadaki en kötü taraf ne biliyor musunuz? İnsanları bunun korsan olmadığına inandırma çalışması…

Digiturk’ü sevmiyor olabilirsiniz. Ama minik bir kutuya 400 TL verdikten sonra bunlar kesilince ne yapacaksınız? Kimden hesap soracaksınız? Veya evinize baskın yapılınca ne olacak? Hırsızlık yaptığınızı bilmemek ceza almanızı engellemez diye biliyorum.

Çok acayip bir ülkeyiz…

13 YORUMLAR

 1. Streamimg dünyanın her tarafında oluyor. Streaming yasadışı değildir diye biliyorum. Fakat iptv gibi yöntemler para karşılığında yayın sattığı için yasadışıdır diye okudum. Bilgisi olan var mı?

 2. Streaming internetteki aktif olan goruntuler ile saglaniyor. Yayinlari teevee.io vermiyor anladigim kadariyla. Sadece izleme imkani sutan bir kutu satiyor. Bu yayinlar her hangi bir bilgisayar ile de izlenir. Yani yasadisi bir olay yok fikrimce.

  • Hakan beyle tıpatıp aynı IP’den yazmış olmanız çok manidar. Neyse denk gelmiş diyelim. Bakın bunun aklanabilecek bir tarafı yok. Akan görüntü nereden gelirse gelsin siz, hayır özür dilerim, teevee.io firması yanlış bir iş yapıyor olacak. Haydi onu bir kenara bırakın, ben bu ürünü alırsam yanlış bir şey yapıyor olacağım. Polis benim evime baskın yaparsa aa bir yerden gelmiş bu veri bilmiyorum valla mı diyeceğim? Bunu da geçin. 40 dolarlık alete 400 lira vermemin nedeni ne? Bu yayınları korsan seyretmek değil mi? PEki bu şirketin şurt dışı yayınları kapatıldığında veya engellendiğinde ne yapalım buraya kadarmış deyip o kadar verdiğim parayı sineye mi çekeceğim? Yapmayın…

   • bu cihaz sonuçta bir multi medya cihazıdır..sadece yayınlarmı var..oyunlar var..filimler var…hükümetin dijitürkten kaldırdığı kanallar var..hersey var…ben buna benzer dark ın android boks cihazını kullanıyorum ve tv mi eğlence dünyasına ceviriyor….polise gelincede polisin çok işi var…bu ülkede sorun teevee i.o değil…ölen canlarımızdır…

    • Ya bırakalım bunları… Sonuçta bu cihazı multimedya cihazı olarak mı satın alıyorsunuz? Hayır efendim maçları bedavaya seyredeceksiniz diye alıyorsunuz. Öyle olmasa neden 50 dolarlık alete 400 lira veresiniz ki? Kimse kimsenin zekasına hakaret etmesin

     • yazışmalarınıza denk geldim ve cevap vermeden duramadım. Öncelikle Serhat bey kardeşim söylediklerinde haklısın. Su götürür tarafı maalesef yok. Ancak olaya farklı bir açıdan bakacak olursak; ülkemizde eğer maç izlemek istiyorsanız lig maçları için digitürk Avrupa maçları için tivibu almak zorundasınız. Hadi bide Avrupa maçlarını izleyeyim İngiltere almanya vb. dediniz. Gittiniz 60 liraya aylık digiturk aldınız ki digitürk size giriş paketi ve farklı paketler almayıda zorunlu tutuyor. Sonra tivibu aldınız 39 TL’ye aylık. Diğer ligler için kalktınız bide 20 liraya digitürkten paket satın aldınız. Ettimi size 120 Lira. Sadece bir maç keyfi için ödemeniz gereken para aylık 120 TL. Ülkemizdeki hayat şartlarını baz alırsanız bu meblanın uçuk bir mebla olduğunu anlamakta zorluk çekmezsiniz. Eskiden sadece lig maçları şifreli verilirdi. makul bir ücret karşılığında alınır izlenirdi. Avrupa ligleri ve şampiyonlar ligi maçları ücretsiz kanallardan verilirdi. Ama futbol öyle büyük bir pastaki herkesin alacağını bildikleri için her tarafından para kazanma peşine düştüler. Şampiyonlar ligi yada Avrupa liginde bir türk takımı mucize olmadıkça en fazla gruptan çıkıyor. Yani 6 maç için 12 ay 39tl ödeyeceksiniz aylık. Bunuda 24 ay taahhütlü yapacaksınız. Yani sonraki sene üyeliğinizde garantilendi. Kimse kusura bakmasın firmaların bunu fırsata çevirme çabaları hiç etik değildir. Hal böyle olunca türk insanıda kalkıp alternatif yollara başvurmaya başlar. Siz eğer herkesin izleyebileceği makul bir fiyat politikası izlemezseniz insanlarda kalkar salak gibi aylık 120 TL ödemez internetten bedava izlemenin yollarını araştırırlar. Şöyle ütopik bir örnek verelim madem öyle. Ekmek şimdi ortalama 1 TL. Herkes alabiliyor. O yüzden sorun yok. Siz bugün ekmeği 100 TL yapın bakalım o zaman neler oluyor. İnsanlar o ekmeği çalmak için birbirlerini öldürürler. Basit bir insan psikolojisi yani. Kısaca evet bu yayınları internet üzerinden izlemek kesinlikle yasal değil ama sorunun kaynağına indiğimizde buna sebep olanların bu yayınları yapan firmalar olduğunun da altını çizmek gerekli diye düşünüyorum.

 3. Bu kutu ile izleyebildiklerimi zaten izliyorum internette. Hali hazırda kutu aracılığı ile hepsi bir araya gelmiş. Digitürk’e sadece 3 maç için yılda 450 tl veriyorum. Burda hırsızlık yokmu. Sizde bırakın bu ayakları objektif olmaya çalışın. Yasal değil diyorsunuz ama 400 değilde 40 dolar verilir. Başklarının zekasına hakaret etme demekle haklısın. Buna katılıyorum.

  • Vallahi benim ayaklarla pek işim yok. Aynı paraları ve fazlasını ben de veriyorum. Ama bu Ferrari’ler çok pahalı bir tane çalmalıyım demiyorum. 400 yerine 40’a nasıl karar verdiniz bilmiyorum. Bunları bundan yıllar önce kulüplere çok ciddi paralar verilmeden önce dile getirmeliydiniz. Çünkü o paraların bir yerden çıkması gerekiyor

 4. BUNLAR ÜÇKAĞITÇI SAKIN BULASMAYİN ÜRÜNÜ ALIRKEN KARGO PARASI ALDILAR SONRA GÜMRÜK BEDELİ ÇIKTI İADESİNİ YAPACAĞIZ DEDİLER ONU ÖDEDİLER SONRA ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTEDİĞİMDE TEKRAR KARGO PARASI YATIRIP YOLLADIM ÜRÜN ELLERİNE ULAŞTI FAKAT 2 AY OLDU HALA İADE ÜCRETİNİ DE YATİRMADİLAR 800 TL DEN FAZLA PARAM GİTTİ

 5. MADEM YASAKVAR DSMART VE DİJİTÜRK NİYE HAREKETE GEÇMİYOR.ANCAK BENİM KANAATİM CANLI YAYINLARIN TEEVEE DE BİRAZ GERİDEN GELECEK GİBİ GELİYOR BANA BUDA BANT YAYIN ANLAMINA GELİR VE YASAK OLMAKTANÇIKAR.BENM ANLAMADIĞIM TV YAYINLARI VE FİLİMLER BU YAYINLAR YASALMI TEEVEE YETERİNCE AÇIKLAMA GETİRMELİDR.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.