Gençler eserlerini arıyor

Türk Telekom grup şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilköğretim 6, 7 ve 8’inci sınıflarına yönelik olarak düzenlediği ve öğrencileri yaratıcı fikir geliştirmeye teşvik eden “Benim Eserim” projesine sponsor oldu. Ülke genelinde öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanında yaptıkları projelerle başvurdukları yarışmada seçilen 100’ün üzerinde eser, 12-13 Nisan tarihlerinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin Konferans Salonu’nda sergilenecek. 12 Nisan’da saat 10:30’da açılışı yapılacak olan serginin ardından 14 Nisan’da saat 14:00’te Çankaya Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek törenle kazananlara ödülleri takdim edilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı etkinliklere ilgiyi ve katılımı teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek ve gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla başlatılan projede matematik ve fen bilimleri alanlarında projeler kabul edildi.

Sebit’in hazırladığı, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf ilköğretim seviyesinde dersleri içeren, tamamı görsel ve sesli olan, öğrenciye özel çalışma yolu sunan, interaktif eğitim destek hizmeti Vitamin, öğrencileri derslerinde desteklemenin yanı sıra, onların yaşam boyu bilim okur-yazarı olabilmeleri için içeriğini sürekli eğitsel yöntemlerle geliştiriyor. Benzer şekilde Benim Eserim projesinin, bu bilgi çağında ülkenin gereksinim duyduğu insan gücünün yetişmesine olan katkısı, Sebit ve MEB’in bu projedeki işbirliğinin temel nedenlerinden biri.