Havalar ısındı, interneti dışarı çıkarma vakti

tplinkHavaların ısınması, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte dış mekanlarda daha fazla zaman geçirmeye başlanıyor ve internet erişimi sorunu oluşuyor. Bahçeli evlerde interneti bahçeye taşımak, tatilde plajda ya da gittiğimiz çay bahçesinde internete erişmek, üstelik kesintisiz ve sabit bir bağlantı hızıyla mümkün. Dünyanın bir numaralı kablosuz ağ çözümleri üreticisi TP-LINK’in dış mekan çözümleri, hem çok ekonomik hem de kolay bir şekilde bizimle birlikte internetimizi de dışarıya, parka, bahçeye taşıyor.

TP-LINK’in hem evler hem de çay bahçesi, otel vb işletmeler için dış mekan kablosuz internet çözümleri olduğunu belirten TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, “Kapalı alanlarda kurulu bulunan kablosuz internet yatırımını koruyarak, bazı ek donanımlarla interneti dış mekanlara taşımak mümkün. Örneğin dış ortam için tasarlanmış bir access point (erişim noktası) cihazı ile evin içindeki interneti bahçeye kadar kablosuz olarak taşıyabiliriz. Tek bir cihaz yatırımı ile hem evin içinde hem de bahçede kesintisiz internet bağlantısı yapabiliyoruz” diyor.

Oteller, plajlar, çay bahçeleri gibi yazın kullanımı yoğun olan açık alan işletmeleri için de TP-LINK’in çok çeşitli çözümleri olduğunu vurgulayan Dinçer, “Bu tür işletmelerde internetin menzilini artırmak ve işletmenin her noktasındaki müşteriye aynı hızda, kesintisiz kablosuz internet sağlamak önemli. Buna yönelik olarak hem dış mekan access point (erişim noktası) ve antenlerimiz, hem de menzil artırıcı (range extender) çözümlerimiz bulunuyor Üstelik bunların hepsi kurulumu, kullanımı çok kolay ve ekonomik çözümler” diyor.

TP-LINK’in dış mekanlara yönelik, her tür gereksinime uygun çok sayıda ürünü, çözümü bulunuyor. Access point’ler, dış mekan antenleri, menzil artırıcılar internetin menzilini genişletir ve düzenli bir ağ bağlantısı sağlarken, IP kameralar da güvenlik sorununa çözüm oluşturuyor.

TP-LINK’in dış mekana yönelik access point’lerinden biri TL-WA5210G modeli. Dış ortam hava koşullarına uygun olarak üretilen bu cihaz ile ev ya da iş yerinde kapalı alanda kurulu olan kablosuz internet erişimini dış ortama taşımak mümkün. 15 km’ye kadar kablosuz bağlantı sağlayabilen ürün, özellikle bahçeli evler, çay bahçeleri, tatil köyleri için uygun bir çözüm. Yıldırım düşmesi, yüksek sıcaklık gibi olumsuz etkilere dayanıklı olan cihaz, kablosuz sinyalleri daha uzak noktalara taşımanın yanında sinyali zayıf olan ağlara bağlantı hızını artırmaya da yarıyor.

TP-LINK’in dış mekan kablosuz ağ çözümleri arasında antenler de dikkat çekiyor. Örneğin TL-ANT2424B model ızgara şeklinde parabolik anten, özellikle işletmelerin kablosuz ağ bağlantısını dışarıda uzak noktalara kadar taşıması için uygun bir ürün. 25 km’ye kadar menzili olan anten, 2.4-2.5 GHz bandında 24dbi çıkış gücüne sahip. Hafif ve rüzgar direncinden etkilenmeyecek kompakt yapısı ile dikkat çeken ürün, piyasadaki kablosuz cihazlar (access point, router, switch vb) ile uyumlu çalışıyor ve montajı çok basit.

TP-LINK’in bir başka yön bağımsız, her yöne sinyal iletebilen dış mekan anteni olan TL-ANT2415D, mevcut internet bağlantısını 360 derece her yöne, çevresel ve meteorolojik faktörlerden etkilenmeden dağıtabiliyor. Siteler, çay bahçeleri, oteller, tatil köyleri bu ürün için uygun kullanım alanları.