İnterneti yasaklamıyor, doğrusunu öğretiyorlar

Microsoft Türkiye, aileler ve çocukların daha bilinçli bir bilgisayar ve internet kullanıcısı olmalarını amaçlayan “Bilgi Toplumunda Aile” eğitim seminerlerini başlatıyor.

İlki 24 Nisan 2011, Pazar günü Microsoft Türkiye Ankara Ofisi’nin ev sahipliliğinde gerçekleştirilecek “Bilgi Toplumunda Aile” seminerinde anne ve babalara verilecek bilgilerin yanı sıra çocuklar için de benzeri amaçlara yönelik çalışmalar yapılacak. İçerikleri akademisyenler tarafından hazırlanan seminerler, akademisyenler ve uzman konuşmacılar tarafından verilecek.

“Bilgi Toplumunda Aile” seminerlerinin ailelere yönelik programı bilgisayar-çocuk-aile, bilgisayar ve video oyunları, sosyal paylaşım ağları ve bilgisayar güvenliği konularını kapsıyor. Eş zamanlı olarak çocuklara yönelik olarak verilecek eğitimlerde ise bilgisayar ve internetin eğitim amaçlı kullanımı, bilgisayar ve video oyunları, sosyal paylaşım ağları ve çevrim için oyunlarda güvenlik gibi konular ele alınacak.

Microsoft Türkiye olarak kurumsal sosyal sorumluluk vizyonumuz çerçevesinde bu seminerlere ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticisi Erdem Erkul, “Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip etmekteler, bilgisayar ve interneti çok iyi bir şekilde kullanmaktalar. Toplumumuzda güvenli internet ve bilgisayar kullanımı konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak ve velilere yardımcı olmak amacıyla destek olduğumuz ‘Bilgi Toplumunda Aile’ seminerlerine başlamış bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Organizasyonunu Simsoft Bilgisayar Teknolojileri ve Bilten Bilişim Teknolojileri Eğitim Hizmetleri Yayıncılık’ın gerçekleştirdiği bu seminerleri destekleyenler arasında Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, İnternet Kurulu, Türkiye Bilişim Derneği de yer alıyor. Seminerlerin akademik desteği ise ODTÜ, ODTÜ Enformatik Enstitüsü ve Hacettepe Üniversitesi tarafından sağlanıyor.

Microsoft Ankara Ofisi’nde gerçekleştirilecek olan seminerler hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler http://www.bilgitoplumundaaile.com/ web sayfasını ziyaret edebilir ve katılmak istedikleri seminerlere kayıt yaptırabilir.