Japonya’ya ben eksik kalmayayım yardım köprüsü

Japonya’da meydana gelen talihsiz depremtüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Konuyla ilgili harekete geçen GSM şirketlerimiz oradaki Türklere yardım amacıyla harekete geçtiler. Neredeyse birbirlerinin tıpkı kopyası basın bültenleri çıktılar ve biz haberi yazan gazetecilere kendimizi tuhaf hissettirdiler.

Turkcell’in basın bülteni (saat 14:01) Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Japonya’da meydana gelen deprem ve tsunami felaketi sonrasında,  bu ülkede bulunan müşterilerini tek tek arayarak, ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı oluyor. Turkcell, Japonya’daki müşterilerinin faturalarında indirim yaparak ve hatlarına TL yükleyerek de onlara destek olacak. Bir süre önce Libya’daki müşterileri için çift yönlü bir SMS köprüsü de kuran Turkcell, her zaman olduğu gibi müşterilerinin yanında onlara destek olmaya devam ediyor.

(Vodafone basın bülteni 15:10) Vodafone; yaşanan afetten dolayı iletişimin zorlukla sağlandığı Japonya’daki abonelerinin, aileleri ve yakınlarıyla iletişim kurmalarına destek olmak amacıyla depremden etkilenen faturasız hat sahibi abonelerine bugün itibariyle 100 TL yüklerken, faturalı hat sahibi abonelerinin faturalarında da 100 TL indirim yapıyor. Daha önce Libya’daki müşterilerine de destek olan Vodafone, bölgedeki durumu yakından takip ederek, ihtiyaç duyulması durumunda abonelerinin iletişim kurabilmesi için destek vermeyi sürdürecek.

En azından Libya hatırlatmasını farklı cümlelerle vermiş olsaydık…