John McAfee’den dünyaya ölümcül mesajlar

John McAfee’den dünyaya ölümcül mesajlar
John McAffee

John McAfee

John McAfee teknoloji dünyasının önemli isimlerinden… İlk paralı antivirüs yazılımını satan bir abimiz. 1945 doğumlu ve iş hayatına NASA’da başlayıp teknolojinin içinde kavrulmuş bir isim. McAfee ismi bilgisayarları yavaşlatan bir yazılım algısını bir kenara bırakacak olursak herkes zamanında bu şirkete bir şekilde para vermişti.

2007 yılındaki eknoomik kriz zamanlarında hafif bir depresif devir atlattı ondan sonra da çok fazla kendine gelemedi. 2016 yılındaki ABD başkanlık seçimlerine aday dahi oldu. Bu süreçte sistem adamı olmaktan çıkınca inanılmaz laflar etmeye başladı teknolojinin, siber güvenliğin bugünü ve yarınına dair. Sizler için bu rahatsız adamın birkaç lafını topladım. Almamız gereken birkaç küçük ders barındırıyor içinde.

3. Dünya Savaşı islam devletlerinin kazanabileceği bir siber savaş olacak:

Batı kendi tasarladığı bir kıyamet makinesiyle birlikte yaşıyor. Bu silahların Batı’ya dönmesi bir an meselesi. Tankları bombaları bir kenara bırakın. İslam devletleri siber savaşa diğer herkesten daha iyi hazırlanıyor. Sosyal medyayı bilgisayar korsanı işe alma aracı olarak kullanıyorlar. ABD Hükümeti bu savaşa hazırlık konusunda derin bir yetersizlk içinde. Böylesi bir savaşa karşı hazırlıksız ve tamamen savunmasız durumdayız. Kurşunlarımız, tanklarımız, gemilerimiz, nükleer gücümüz, uçaklarımız ve füzelerimiz bir işe yaramaz hale gelebilir. Eğer ağlarımızı koruyamazsak geriye koruyacak bir şeyimiz kalmıyor. Eğer böyle olursa Antietam savaşı (ABD tarihinin topraklarında gördüğü en kanlı muharebe. İç savaş sırasında bu savaşın olduğu gün 23 bin kişinin öldüğü dile getiriliyor) pazar günü pikniği gibi kalır yaşanacakların yanında…

Silahlara karşı çıkarılmış kanunları unutun. Elektromanyetik darbe silahları ABD nüfusunun yüzde 90’ını iki sene içinde ortadan kaldırabilir:

ABD Başkanı Barack Obama silahların kontrol edilmesiyle ilgili yasaların çıkarılması için uzun zamandır uğraş veriyor. Fakat kimse elektromanyetik darbe silahlarını düşünmüyor. Bu silahların bilgisayar ağları üstünde kullanılması onları etkisiz hale getirmesi, 24 ay gibi bir zaman dilimi içinde ABD nüfusunun yüzde 90’ının, yani 240 milyon kişinin ölmesi anlamına geliyor. Ve biz şu anda esas tartışma konumuzun silahlar olduğunu zannediyoruz hala…

Ashley Madison gibi bazı korsanlıklar toplumun temel dengelerini bozabilir:

(NOT: Ashley Madison isimli bir online arkadaş bulma şirketinin verileri korsanlar tarafından ele geçirildi. Korsanlar aslında silinmiş olması gereken 25 gigabaytlık datayla herkesin gerçek isim ve adresleriyle aşk bulmak için yaptıkları kamuoyuna açıldı)

Akıllı telefonları kesinlikle kullanmayın

Kişisel bilgilerinizi korumanın en iyi yolu akıllı değil aptal telefonlarımızı kullanmak. Tüm akıllı telefonlarımdan kurtuldum. Kullanıcı için yazılanları asla okumuyoruz. Bu da herkesin bizim bilgilerimizi istediği gibi almasına neden oluyor.

 

En şeytani virüsler İncil uygulamalarında

Özellikle Ddos atakları zombi bilgisayarlar adı verilen korsanlar tarafından ele geçirilmiş cihazlar yapıyor. 30 Kasım 1 Aralık tarihlerinde internetin 13 kök isim sunucusuna yapılan saldırılarda milyonarca zombi cihaz kullanıldı. Bu saldırıların temelinde habersiz sıradan kullanıcılar vardı. Bu kullanıcıların cihazları çoğunlukla yazılım yüklerken neye onay verdiğini bilmeyen android aletlerdi. Dünyada 7 milyardan fazla mobil cihaz var ve bunların içinde giderek artan oranda akıllı telefonlar var.

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş