Lanet olası Federaller yine radar koymuşlar

sosyal radarSosyal paylaşım sitelerinde paylaşılanlar sosyal paylaşım sitesinin suçu değil. O sadece insanlara kendilerini ifade imkanı tanıyor. Geri kalan her şeyi ise insanlar yapıyor. Zaman gazetesinin İzmir eki isyan etmiş nasıl böyle yaparlar diye… İzmir’de Çevirme adı altında kurulan bir Twitter adresi, İzmirlilere dakikası dakikasına nerede çevirme olduğunu söylüyor üstüne de bonus olarak tıkanıklıklar konusunda da bilgilendirme geçiyor.

Bunun için sosyal medyayı suçlamaktan gurur duyan Zaman gazetesine yolda giden insanların birbirlerine uzunları yakarak gitmekte olduğu yolda çevirme olduğu bilgisini verdiklerini hatırlatmak lazım. Bunun için uzun farları da suçlar mı Zaman gazetesi, bunu bilemeyiz.

11 bine yakın mesaj atmış 20 bin kişilik bu kullanıcının yaptıkları gayrı ahlaki olabilir. Ama kanuni mi değil mi bunu hukukçular tartışsın.

Zaman gazetesi hemen bu adres kapatılsın bu insanlarla hukuki mücadele başlatılsın gibi sonuçlar çıkarmaya çalışsa da her zaman dile getirdiğimiz hatırlatmayı yine yapalım: Kapatmak ya da yasaklamakla bir sonuca varamazsınız. Sonuçta belli Trafik şubesi insanlara hızlı gitmenin zararları konusunda bilgilendirme yapamamış. İnsanlar konan hız limitlerine inanmıyorlar. İnsanlar trafik polislerinin güvenilirliğine de inanmıyorlar. Aralarında polislerden federaller diye bahsediyorlar biraz da şakayla karışık…

O zaman vurun gözlerine kapatın bunları demek yerine acaba yanlış yaptığımız bir şey mi var sorsunu masaya yatırmak gerekiyor.

Ama şimdiye kadar devletten bu duyarlılığı hiç görmedik. Sosyal medya konusunda hiç mi hiç görmedik.

Olsun ben yine de tarihe notumu düşeyim…