Milletvekili adayları bir tek Turkcell’e güveniyor

Seçim gezilerinde partililer kadar çalışan, telefonları en çok çalan kurum muhtemelen Turkcell. İhlas haber ajansına düşen bir habere göre AK Parti Aydın Milletvekili adayı Mustafa Savaş, Koçarlı’nın Şenköy, Güdüşlü, Esentepe, Baharcık, Kızılcabölük, Kullar, Bağcılar ve Akmescit köylerini ziyaret etmiş. Baharcık, Kızılcabölük, Kullar, Bağcılar ve Akmescit köylüleri AK Parti adayı Savaş’tan seçildiği takdirde köylerinde cep telefonlarının çekmesini sağlama sözü istemiş. Bu istek üzerine Türkcell yetkilileri ile temasa geçen Savaş, köylülerin talebinin seçimlerden önce hayata geçeceğinin sözünü vermiş.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti adayı Mustafa Savaş, “Bu tür sorunların çözümü için bürokrasideki ilişki ve tecrübelerimiz yeterli. Seçime kadar köylerimize cep telefonlarının çekmesini sağlayacak cihazlar yerleştirilecek. 12 Haziran’dan önce Baharcık, Kızılcabölük,Kullar, Bağcılar ve Akmescit köylülerinin telefonları çekmeye başlayacak. Seçim sonucunu bize cep telefonlarıyla rahatça bildirebilecekler” demiş.

Daha önce bizim haberini yaptığımız gibi Mehmet Ali Şahin Antalya’nın bir köyünde şiir dinlediken sonra efkarlanmış ve Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’i arayarak baz istasyonu kurun demişti.

Durum çok enteresan. Ya Avea ve Vodafone’un telefonları AKP’li milletvekillerinde yok, ya da milletvekilleri bu işi yapsa yapsa Turkcell yapar, ötekileri boşver şimdi diyerek sadece Turkcell’i arıyorlar.

Ben öteki şirketlerin yerinde olsam buna çok içerler, dudağımı büzerdim.