Nerede kimin fiberi var kaldırılmadan hemen bakın

fiberTürk Telekom ve Superonline fiber atırımını hızla ileri doğru götürüyor. Ancak her zaman mahallenizde fiber var mı yok mu, hangi şirketin fiberi var tam olarak bilemiyordunuz. Geçtiğimiz hafta çıkan bir kararla tessi paylaşımı yönetleliği değişti ve eğer bir yerde fiber varsa diğer şirketler buraya ekstra yatrıım yapmasınlar söylemi gündeme geldi. Mantık olarak iyi ama geç kalmış bu kararla ilgili bir yazı çok yakın zamanda gelecek.

Ancak bu iş bize komik bir sonuç çıkardı: BTK internet sitesinde konuyu duyurdu. Bu adrese tıklayınca konuyla ilgili yönetmeliğin anlatımı çıkarken altında da fiber sorgu ekranı çıkıyor. Bu fiber sorgu ekranından tüm Türkiye’de mahalle bazında kimin fiberi var kimin yok hemen görebiliyorsunuz. Bunun için bu adrese tıklayın.

Bildiğim kadarıyla iki şirket fiberlerini karşılaştırmak için bu adresten başka bir site veya benzeri yer yok. Bu adresi aslında fiber döşemek isteyen şirketler için yapılmış ama biz halk için önemli bir fırsat sunuyor. BTK bunu bir süre sonra kapatabilir. O yüzden hemen girip bakmanızda fayda var.

Durmayın tıklayın, kimin nesi var öğrenin…