Nokia E6 sezgilerine güveniyor

Nokia, iş insanları için Nokia E6 akıllı telefonu piyasaya sürdüğünü açıkladı. Cihaz, geliştirilmiş metin girişi, daha hızlı tarayıcı ve yenilenmiş Ovi Haritalar gibi kullanım kolaylıkları ve yeni ikonların yanı sıra en güncel Symbian yazılımı kullanan ilk Nokia akıllı telefonlarından biri olarak öne çıkıyor.

Nokia Akıllı Cihazlar biriminden sorumlu Jo Harlow, “Bu yeni cihazla Nokia’nın akıllı telefon portföyünü daha da güçlendiriyoruz. Cihaz, daha güzel ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve bu özellikler yakında Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 ve Nokia C6-01’de de yer alacak” diyor ve ekliyor: “Bu ürünün ve yakın gelecekte piyasaya çıkacak daha pek çok Symbian cihazının içerdiği zengin kullanıcı olanaklarıyla, mevcut Nokia akıllı telefon kullanıcılarına olduğu kadar ilk kez kullanacak olanlara da yeni fırsatlar sunduğumuza inanıyoruz.”

Nokia E6 Nokia’nın büyük bir başarıya imza atmış olan Nokia E71 ve Nokia E72 cihazlarının ardından gelen Nokia E6, QWERTY klavyesi ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranıyla iş dünyasında kullanılmak üzere tasarlanan çok şık bir akıllı telefon. Cam ve paslanmaz çelik gibi en üst düzey malzeme kullanılarak tasarlanan cihaz istenirse iki istenirse de tek elle kolayca kullanılabilen kompakt ölçülere sahip. Nokia E6 sıra dışı bir batarya ömrünün yanı sıra, bir akıllı iş telefonunda görülebilecek en iyi Microsoft mesajlaşma deneyimini sunuyor. Özellikleri arasında Microsoft Exchange, Microsoft Communicator Mobile ve Microsoft SharePoint da yer alıyor.

Nokia E6, aynı zamanda, Symbian yazılımının en yeni ve eksiksiz güncellemesini içeren cihazlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu güncelleme aralarında yeni ikonlar, geliştirilmiş metin girişi, daha hızlı internet tarayıcısı ve güncellenmiş Ovi Haritalar uygulaması (geliştirilmiş arama ve yeni toplu taşım yollarıyla birlikte) olmak üzere pek çok yeni kullanım kolaylığı içeriyor. Yenilenen yazılım özellikle kurumsal kullanıcılar için donanım ivmeli şifreleme gibi gerçek kurumsal güvenlik ve toplantı isteği desteği gibi yeni e-posta özellikleri de sunuyor.

Symbian Anna ismi takılan bu yazılım güncellemesi önümüzdeki aylarda sevkıyatları yeni yapılacak olan Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 ve Nokia C6-01 cihazları üzerinde de standart olarak yer alıyor olacak. Güncel yazılım ayrıca daha önce sevkıyatı yapılmış olan modellere de indirilebilecek.

Geliştiricilere göre Symbian Anna, Nokia akıllı telefonlarındaki kullanıcı deneyimini son derece zenginleştiren ve Qt iş fırsatlarının Nokia ile çok daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bir özellik olarak öne çıkıyor.