Obama bir sosyal medya zaferine daha “var mısın” diyor…

ABD Başkanı Barack Obama, 2012 yılında yapılacak olan seçimlerin hazırlıklarına şimdiden başladı. Obama bu seçim döneminde bir önceki seçimlerdeki gibi ağırlığını sosyal medyaya verecek.

2012 yılı adaylığını ilk kez Twitter üstünden sevenleri ve takipçilerine müjdeleyen Obama, Facebook üstünden ve kendine kayıtlı milyonlarca destekçisine mesajlar göndermeye başladı bile…

Twitter’daki @barackobama hesabından 7.28 milyon takipçisine seslenen Obama, “benimle birlikte olduğunu söyle” derken sosyal medya mottosu olan “var mısın” sorusnu soruyor.

2008 kampanyasında oldukça iyi iş yapan kısa videolar bu kampanyada da unutulmamış: Kampanyanın birinci gününden iki dakikalık bir video hazırlayan Obama, Kasım 2012 seçimlerinde neden herkesin onu seçmesi, ona dört yıl daha destek vermeleri gerektiğini anlatıyor.

Obama halka açık olarak verdiği mesajında günümüzde kampanyaların başlangıcının korkunç derecede pahalı televizyon reklamlarıyla değil mahalle mahalle organize olan, komşularına çalışma arkadaşlarına ve dostlarına anlatan insanlarla yapılması gerekliliğini savunuyor.