Sony ile 40 inçin üstünde internet keyfi

Sony, artan İnternet içerikleri, akıllı bağlantı özellikleri ve gelişmiş ağ seçeneklerine sahip yenilikçi Internet TV’leri ile geleneksel pasif TV izleme şeklini bütünüyle değiştirerek, tamamen aktif bir TV izleme deneyimi sunuyor. Sony, televizyon deneyimini yeniden tanımlayan, Türkiye pazarında satışa sunacağı birbirinden özel tam 27 BRAVIA® Internet TV modelini tanıttı.

Yeni nesil İnternet TV ile neler değişecek, siyah karakterleri daha dikkatli olmak üzere hepsini okuyun…

Sony’nin yeni görüntü işlemcisi X-Reality sayesinde Internet video içeriklerinde, bugüne kadar en gelişmiş görüntü kalitesini sunuyor.

2011 serisindeki yeni Sony 3D Active Shutter gözlükler, sadece 59 gram ve 2010’dakilere göre daha da hafif, daha da ergonomik. Ayrıca, USB’den şarj edilebilme özelliği sayesinde 3 dakikalık şarj ile tam 3 saat kullanılabiliyor.

YouTube™, Facebook ve DailyMotion™ başta olmak üzere 20’nin üzerinde servis ile çevrimiçi dünyanın zenginleştirilmiş eğlence seçeneklerine bağlanmayı sağlıyor.

İster kapalı ister açık her zaman mükemmel ve minimalist bir tasarım eseri gibi oturma odasına etkileyici bir görünüm kazandıran Monolithic Design da bu seneki ürün gamında genişleyerek yer almaya devam ediyor.

HX920, koyu siyahlar ve güçlendirilmiş beyaz seviyeleri ile güzel bir sinematik görüntü için yenilikçi Intelligent Peak LED arkadan aydınlatma teknolojisini kullanıyor.

Son Motionflow teknolojisi, görüntü detayını ve hareket akışını iyileştirmek için gelişmiş LED arkadan aydınlatma teknolojisi ile Yüksek Kare Hızına sahip panelleri birleştiriyor. Motionflow XR 800 ile hızlı hareketlerin bulunduğu oyunları, sporları ve filmleri, saniyede 800 karelik bir hızda izleme ve daha az flulukta olan yüksek görüntü detaylarının keyfini yaşama olanağı sunuyor.

Çift yongalı görüntü işlemcisi X-Reality PRO, gerçek hayattakine yakın görüntüler üretiyor ve düşük resim kalitesini İnternetteki düşük görüntü kalitesini HD’ye yakın bir çözünürlük seviyesine yükseltebiliyor.

Full HD CX520 gibi diğer İnternet TV’ler ise Kablosuz LAN’a Hazır özelliğe sahip. Bu TV’ler de isteğe bağlı olarak alınabilen bir Sony USB Wi-Fi adaptör ile kolaylıkla bağlanabiliyor ve kullanıcısını, gelecekteki kablosuz bağlantı ve çevrimiçi eğlenceye hazır hale getiriyor.

Yeni Sony Internet TV’lere isteğe bağlı olarak alınan özel bir kamera ve mikrofon aksesuarı üzerinden, Skype’yi kullanarak İnternet üzerinden ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabiliyor.

DLNA ve Wi-Fi Direct bağlantılarını kullanarak evin her yerinden TV’nizde fotoğrafları, müzik parçalarını ve filmleri kolaylıkla paylaşabilmenize imkan tanıyor.

Ayrıca 2011 için yeni ücretsiz iPhone and Android uygulamaları da bulunuyor. Böylece akıllı telefonunuzu bir TV kumandasına dönüştürebilmeniz mümkün oluyor. Uygulama aynı zamanda, size, online olarak dolaşmak istediğinizde, telefon klavyesini kullanarak el ile yazma imkanı da tanıyor. Ama dileyen VAIO dizüstü bilgisayarının klavyesini de kullanarak, kolayca yazabiliyor.