Amped Wireless’tan açık havada 2,5 kilometrelik alana kadar internet erişimi teknolojisi geliyor. Artık park, bahçe ve benzeri açık alanlarda internet erişimi daha kolay. Binalar arası iletişim için de son derece destekleyici ve aranılan bir özellik olan bu bağlantı gücü sayesinde internetsiz hiçbir yer kalmayacak.

Amped Wireless’ın açık alanlardaki internet erişimini destekleyen araçlarından biri SR600EX kablosuz-N pro adlı alıcının içindeki 600 megawattlık güçlendirici ve yüksek kazanımlı çift yönlü anten sayesinde internet alıcısının bulunduğu bölgenin 2,5km’lik alanı içerisinde internet bağlantısı erişimi sağlıyor olacak.

Diğer cihaz AP600EX kablosuz-N pro ise aynı güçlendirici ve anten donanımına sahip. Bağlan ve oyna tasarımı ile tüketiciler kolaylıkla erişim noktasına bağlanarak çevredeki yönlendiriciden internet bağlantısı sahibi olabilecek.

Her iki cihaz da açık alan kullanımına yönelik olarak geliştirildiği için hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlandı. Bunun yanı sıra kapalı alan internet kullanımına da elverişli cihazların açık hava kullanımına kıyasla ev ya da ofis gibi kapalı ortamlardaki kullanımlarının daha düşük randımanlı olduğunu söylemekte fayda var.

Eğer bir güç sağlayıcısına yeterli uzaklıkta bulunulmuyorsa, cihazlar ethernet adaptörü ile de kullanılabiliyor. Anten özellikleri ile etkin kullanımı son derece destekleyen cihazlar açık havadaki internet kullanımında oldukça büyük bir kolaylık sağlayacağa benziyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.