TELKODER de “markalar ölmez TT bölünmez” dedi

Hürriyet gazetesinde yayımlanan “Avea ve TTnet markaları ölüyor, Türk Telekom tek marka kalıyor” haberinin ardından basında öyle kimsenin çok sesi çıkmadı. Ben bir yazı yazdım, ardından TELKODER de konuyla ilgili ve telekomünikasyon dünyasına duyarlı bir şirket olarak açıklamasını yaptı.

TELKODER şöyle bir açıklama yaptı:

TT birleşmesinin önlenmesi için hem Rekabet Kurumu hem de BTK’ya başvurularımız olmuştu, bu başvurularımıza olumlu yanıt vermeyen her iki kuruma da ayrı ayrı dava açtık, bu davalar ilgili idare mahkemelerinde görülmeye devam ediyor.

Diğer yandan son haberde sözü edilen tüm hizmetlerin aynı marka altında birleşmesi ve tek fatura kesilmesinde ise daha büyük sorunlar var. Tek fatura kesilebilmesi için TTNet ve Avea’nın kapatılarak TT altında hukuki olarak birleşmesi gerekiyor, TT’nin ve Avea’nın ayrı imtiyaz sözleşmeleri, TTNet’in yetkilendirmeleri var.

Mevcut mevzuatımıza göre bunun gerçekleşmesi mümkün değil, dolayısı ile mevzuat değişikliği yapılması gerekir. Yapılacak değişiklikler ülkemiz Telekom sektörü düzenleme rejiminin çatısını değiştirecek büyüklükte olabileceğini tahmin ediyoruz. Tabi bunların ekonomik yönden ve rekabete etkileri yönünden de ayrıca incelenmesi gerekir. Kısacası bu konunun ayrıntılı olarak çalışılması gerekir.

Elbette çok haklı TELKODER. Avea’nın ayrı imtiyaz sözleşmesi var, TTnet’in ayrı, Türk Telekom’un apayrı. Siz neye göre hepsini bir potada eriteceksiniz?

Bazı gazeteleri ısrarla takip ediyorum Türk Telekom’un ismni hep diğerlerinin karşısında ve tek gösteriyor şimdiden. Yapmayın böyle. Düşmeyin bu PR tuzaklarına…

Markalar ölmez TT bölünmez kampanyam devam edecek…