Türk Telekom Casablanca’ya konuk oldu

Türkiye’nin iletişim teknolojileri ve eğlence şirketi TTNET, dijital yayın platformu Tivibu Ev hizmeti için 3 yeni reklam filmi hazırladı. Reklam filmleri Tivibu Ev’in Tekrar-İzle, Durdur-İzle, Seç-İzle, Geri Al-İzle ve Kirala-İzle özelliklerini eğlenceli bir dille anlatıyor.

Detaylı bir çalışma sonucunda ortaya çıkan reklamlarda yerli dizilerden ve sinema dünyasından tanınmış oyuncular da rol aldı. 1 aya yakın hazırlık sürecinin ardından, 200 figüran, 8 sporcu, 4 ana karakter oyuncusu ve 50’den fazla teknik ekiple 4 günde çekildi.

“Yüz Metre Koşu”, “Ayrılık” ve “Casablanca” isimli reklamlarda, Tivibu Ev’in sunduğu “seçim, kontrol ve özgürlük” özelliklerine vurgu yapılıyor.

“Yüz Metre Koşu” filminde canlı yayını durdurması gereken izleyici, koşuya hazırlanan atletlerin arasına yani yayının içine girerek, atletlerden kendisini beklemelerini istiyor. Tarihi dizi filmde izleyici, dizi oyuncularından kaçırdığı bölümde olanları anlatmalarını yani tekrarlamalarını istiyor. “Casablanca” filminde ise izleyici aynı tür filmden sıkıldığı için filmin içine girip, oyunculardan farklı bir şeyler yapmalarını talep ediyor.

Reklam için “Casablanca” dekoru sanat yönetmeni Zeynep Tarcan tarafından orijinaline birebir uygun olarak tasarlandı. Duvardaki gölgelerden, abajurlara dek hiçbir detay atlanmadı. “Ayrılık” filmi kostümleri için dönem konusunda oldukça deneyimli bir isim olan Özlem Kaya’nın desteği alındı. “Yüz Metre Koşu” filminde çekimin yapıldığı stadyum 3D olarak modellenerek, hareket eden seyirciler Türkiye’de ilk kez kullanılan Massive Software işlemcisiyle oluşturuldu.