Türk Telekom’dan yöneticilerine çevre eğitimi

Türk Telekom, tüm Türkiye’den 1200 yöneticisinin bir araya geldiği Yönetim Zirvesi kapsamında çevre eğitimi düzenledi. İklim değişikliğine neden olan faktörler, küresel ısınmaya dur demek için yapılması gerekenler ve bu konuda şirketlere, Türk Telekom’a düşen sorumlulukların ele alındığı eğitim, 1200 Türk Telekom yöneticisinin bilinçli birer çevre savunucusu haline gelmesinde önemli bir rol üstlenecek.

İş süreçlerinde, ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilir uygulamaları hayata geçiren Türk Telekom, karbon salınımını azaltmak üzere optimizasyona gidiyor. Türk Telekom, iş süreçlerindeki değişikliklerle karbon ayak izini küçültürken düzenlediği eğitimlerle yöneticilerinin ve çalışanlarının sürdürülebilir uygulamalara bağlılığlını sağlıyor.

1200 kişilik yönetici kadrosuna verilen çevre eğitiminin sadece Türk Telekom’un değil, telekomünikasyon sektörünün ve tüm çalışanların rolünü en etkili şekilde yerine getirmesi açısından önem taşıdığını belirten Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt şunları söyledi:

“Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle oluşturduğumuz iklim değişikliği ile mücadele stratejimiz kapsamında karbon ayak izimizi ölçüyor ve bunu düşürmek için iş süreçlerimizde sürdürülebilir uygulamalara yöneliyoruz. 1200 yöneticimizle düzenlediğimiz toplantı ile bu konudaki sorumluluklarımızı daha güçlü bir şekilde yerine getirmemizi sağlayacak dev bir kadroya sahibiz. 1200 kişi çevrenin kaderinde çok şey değiştirebilir. Dünyamızın geleceği için ibrenin iklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe döndüğü bu sürecin aktörlerinden biri olmaya devam edeceğiz.