Turkcell müştersini güzel sürprizlerle elinde tutmuş

Turkcell müştersini güzel sürprizlerle elinde tutmuş

Turkcell, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek için izlediği strateji ve farklılaşma noktalarının paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda geçen sene içinde yapılan fiyat indirimleri, Turkcell’lilere sunulan avantajlar, marka işbirlikleri ve müşterilere güzel sürprizler yaşatmak üzere yapılan çalışma ve yaşanan değişim süreci değerlendirildi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Tutarlı bir şekilde pazardaki yüzde 54’lük payımızı ve liderliğimizi koruyoruz. Bugün 34.1 milyon kişi Turkcell’in kalitesini ve avantajlarını tercih ediyor. Burada bizim üzerimize düşen, Turkcell’li olmayı seçen müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak. Geçen iki sene içerisinde müşterilerimize çok daha hesaplı iletişim imkanı sağladık. 75 farklı marka ile anlaşarak, kişi başı 120 TL’ye varan miktarda iletişim dışı faydalar sunduk. Çiftçimize, ev hanımımıza, gencimize ve diğer segmentlere özel kulüp ve paketlerimizle müşterilerimizin bize duyduğu bağlılığı pekiştirdik.” dedi.
Bunlara ek olarak, yaptıkları özel çalışmalara da değinen Emre Sayın “Müşteri merkezli anlayışımızda çıtayı yükseltmek, müşterilerimize ‘güzel sürprizler’ yaşatmak için yoğun bir çalışma dönemi içine girdik. Bunun için 268 kişilik ekiple, müşterilerimizden topladığımız 1200 önerinin sonucu olarak; tarife kurgularımızdan web sitemize dek uzanan bir yelpazede 327 yeniliğe imza attık. Fatura kontrolünü kolaylaştıran uygulamalardan, sorulara çok daha az ‘tık’la cevap bulduğunuz yeni internet sitemize; ilk ve tek Turkcell’de olan sesli komut-yanıt sisteminden yanlışlıkla internete giren müşterilerimiz için 0-40 KB arası ücretsiz data kullanımına kadar birçok servis ve paket oluşturduk. Müşterilerimizin memnuniyeti için başlattığımız çalışmalarımız aynı hızda sürecek. Hedefimiz müşterimizin hayatına daha fazla değer katmak” şeklinde konuştu.

Turkcell, geçen 1 sene içinde hem seste hem mobil internette müşterilerine çok daha uygun fiyatlı bir iletişim fırsatı sundu. Turkcell’liler son 1 yılda seste %28 ve mobil internette %37 oranında düşen iletişim maliyetleriyle iletişim kurdu.

Sadece yurt içi değil yurt dışı tariflerini de düzenleyen Turkcell, farklı kullanım ihtiyaçlarına cevap veren, hem arama hem aranmada geçerli günlük ve aylık paketler tasarlayarak, yurtdışı tarifelerinde yüzde 40’a varan (ses iletişiminde yüzde 40, internette yüzde 38) indirimlere ulaştı. Turkcell bu özel paketlerle tek bir operatör sınırlaması olmadan, sadece Türkiye ile değil tüm dünya ile paket dahilinde konuşma imkanı sunuyor.

Turkcell, giyimden ulaşıma, tatilden dekorasyona hayata dair her alanda müşterilerine iletişim dışı fırsatlar sunmaya devam etti. Turkcell, geçtiğimiz 2 yıl içinde 75 marka ile işbirliğine giderek 94 kampanyaya imza attı. 3 milyon Turkcell’linin faydalandığı kampanyalarda her bir müşteri ortalama 120 TL’ye kadar tasarruf etti.

Müşteri ilgisinin yüksek bir ivmeyle arttığı diğer bir alan ise mobil uygulamalar oldu. Aylık ortalama 11 milyon mobil internet kullanıcısına ulaşan Turkcell’in şebekedeki akıllı cihaz sayısı bir yılda yüzde 100 arttı. Son iki yılda Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilen uygulama sayısı 41 milyonu geçti, son bir yılda yüzde 500 artış oldu.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş