Turkcell’den rakiplerine ödül yağmuru

Avea ve Vodafone’a Effie etkinliğinden ödül yağdı. Ama onlara bu ödülleri kazandıran firma aslında Turkcell oldu. Zira Avea da Vodafone da ödülleri Turkcell’in tersine gitmek, eleştirmek için yaptıkları reklamlarla aldılar. İşte ödülerin detayı…

Avea; Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Effie Worldwide’ın birlikte düzenledikleri Effie Reklam Etkinliği Ödülleri 2011’de “Bilgi Teknolojileri” kategorisinde, “Altın Effie”ye layık görüldü. Avea, Mobil Öğrenci tarifesi için geliştirilen “Avealı Olmayanlara İyi Davranın” kampanyasıyla “Altın Effie”nin sahibi oldu.

Daha önce Mixx Awards kapsamında kazandığı üç ödülle yarışmanın Avrupa etabı Mixx Europe’a katılmaya hak kazanan Vodafone Türkiye, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Effie Worldwide’ın birlikte düzenledikleri Effie Reklam Etkinliği Ödülleri’nde iki ödül birden aldı.

Finale kalan 127 kampanya arasından sıyrılan “Vodafone’da Fark Var” ve “Kapsama” kampanyaları Bilişim Teknolojileri kategorisinde ödüle layık görüldü. Team Red ve Zarakol işbirliği ile gerçekleştirilen “Vodafone’da Fark Var” kampanyası Altın Effie alırken; Team Red, OMD, C-Section ve Red Unit işbirliği ile yürütülen “Kapsama” Kampanyası ise Bronz Effie kazandı.