Türkiye bilişim güvenliğinde yıldız yaratmak istiyor

Dünyanın bireysel ve kurumsal pazarda önde gelen güvenlik çözümleri sağlayıcısı Trend Micro ve Türkiye’nin lider güvenlik teknolojileri dağıtıcısı Helyum Bilişim, Türkiye güvenlik teknolojileri pazarında liderlik için güç birliği yaptıklarını duyurdular. Hedef, bireysel ve kurumsal güvenlik teknolojilerinde %50 ile pazar liderliği.

Bilgi teknolojilerinin hayatın her alanına girmesiyle artan sanal tehdit tehlikesi, bilgi ve teknoloji güvenliği pazarında hızlı bir büyümeye neden oluyor. Artık güvenlik çözümleri akıllı telefonlar ve tabletlerde evlerdeki ve işyerlerindeki bilgisayarlara, ofislerdeki depolama için kullanılan sunuculardan veri merkezlerinde barındırılan ve yüzlerce sanal sunucunun çalıştığı platformlara kadar bilgi teknolojilerinin her alanına hakim konuma geldi. Akıllı telefonlardan sanal sunuculara dünyanın bireysel ve kurumsal güvenlik çözümleri Trend Micro ve Türkiye’nin lider güvenlik teknoloji dağıtıcısı Helyum Bilişim Türkiye’de, Kıbrıs’ta ve Türk Cumhuriyetlerinde en iyi güvenlik çözümlerini tüketicilere ulaştırmak amacıyla güçlerini birleştirdi.

Helyum Bilişim’in Türkiye genelinde 5 bölgeye yayılmış ve 40’ın üzerinde uzman barındıran destek ağı, Trend Micro müşterilerine kesintisiz destek verecek. Bu işbirliği sayesinde Helyum Bilişim 2011 büyüme hedeflerini %40 olarak açıklarken, Trend Micro’nun büyüme hedef artışı %85’e yükseldi. İki firmanın Türkiye pazarındaki pazar payı hedefleri ise %50.

Helyum Bilişim’in bireysel ve KOBİ pazarında olduğu gibi kurumsal güvenlik teknolojileri pazarında da liderliği hedeflediğini söyleyen Helyum Bilişim Genel Müdürü Murat Göçe ise “Geçtiğimiz dönemde Helyum Bilişim’in kurumsal pazarda da büyümesi konusunda bir hedef belirledik. Trend Micro’nun kurumsal pazardaki deneyimi ve Deep Security, Secure Cloud, Smart Protection Network gibi pazar liderliği sağlayan çözümleri ile Helyum Bilişim’in bu hedeflerine ulaşması çok daha hızlı ve kolay olacaktır.” şeklinde konuştu.

Trend Micro, kurumsal güvenlik çözümleri pazarında yenilikçi yaklaşımları ile son yıllarda önemli bir atağa geçti. Bağımsız araştırma kuruluşu IDC, 2011 Sunucu Güvenliği raporunda pazar lideri olarak Trend Micro’yu duyururken, bir başka bağımsız araştırma kuruluşu olan Tolly Group ise Sanallaştırma 2011 Güvenliği raporunda Trend Micro’yu en iyi çözüm sağlayıcı olarak seçti. Trend Micro ayrıca VMWare tarafından öncelikli olarak müşterilerine önerilen iş ortağı ve IBM Tivoli Premier Business Partner olarak kurumsal pazardaki gücünü tescilledi.

Helyum Bilişim’in 5 bölgeye yayılmış uzman personeli, kurumsal çözümlere ihtiyaç duyan işletmelere, ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için doğru çözümleri sunarak, onlara en yakın noktalardan destek verecek.